• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tat lisans yenileme

Evrem Yeşil

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AMBALAJ
Merhaba arkadaşalr,
bulunduğum tesisin tat lisans yenileme işlemleri var. daha önceden lisans işlemleri yapmadım.sizden fikir almak istiyorum. ilk başta tesis kurulu diye bir düzeni var ve zaten lisanslı bir tesis diye direk uygunluk yazısına müracat etmeyi düşündüm. daha sonra bana bildirilen eksiklik olursa bunları tamamlayı ve sisteme
EK-3. BAŞVURUDA GEREKLİ OLAN BELGELER

Ek-1

Ek-2

Y

M

Y

M

1.

Başvuru Formu (Ek-4),

X

X

X

X

2.

Çevre Düzeni Planı veya Nazım İmar Planı veya Uygulama İmar Planı

X

X

X

X

3.

Tesis etki alanı için tesisin çevresinde yer alan sanayi, yerleşim yerleri, su kaynakları, orman ve tarım alanları ile ilgili bilgiler (inceleme alanı çapı en az 2 km olmalıdır)

X

X

X

X

4.

Tesis alanındaki birimlerin arazi yerleşim planları ile ünitelerin yerleşim planları (emisyon kaynakları işaretlenecek)

X

X

X

X

5.

Ayrıntılı iş akış şeması ve proses özeti

X

X

X

X

6.

Yer Seçimi ve Tesis Kurma İzni

X

7.

Yapı Kullanma İzni (12/10/2004 den sonraki tesisler için)

X

X

X

X

8.

ÇED Yönetmeliği Kapsamındaki Durumunu Gösterir Belge ve yeni kurulacak tesisler için ÇED Raporu ve /veya proje tanıtım dosyası

X

X

X

X

9.

*

Kanal sistemine deşarj yapan işletmeler için Bağlantı Kalite Kontrol Ruhsatı ve/veya Atık Su Kanal Bağlantı Belgesi

X

X

X

X

10.

*

Atıksu arıtma tesisi ve/veya derin deniz deşarjı proje onayı belgesi ya da muaf olduğuna dair belge

X

X

X

X

11.

Kapasite Raporu ve Ticaret Sicili Gazetesi

X

X

X

X

12.

İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı

X

X

13.

Atık Yönetim Planları, Atık Kabul Tesisi Proje Raporu (limanlar için), Kıyı Tesisleri için onaylı Acil Müdahale Planları

X

X

X

X

14.

Emisyon ölçümleri ve analiz raporları (katı, sıvı ve gaz haldeki maddeler ve tehlikeli maddeler ile gürültü için ayrı ayrı ve ilgili yönetmeliklerde belirtilen tüm bilgileri içerecek şekilde verilecektir)

X

X

X

X

15.

Lisanslar için teknik yeterlilik raporu

X

X

X

X

16.

Döner sermaye İşletmesi tarafından başvurunun değerlendirilmesi için belirlenmiş bedelin ödendiğini gösterir banka dekontu

X

X

X

X

17.

Diğer bilgi ve belgeler

bu belgeleri yükleyecem. doğru mudur? yanlış bir şey yapmak istemıyorum. çunku 2 defa hatalı belge yüklemede tekrar müracaat hakkımızı kaybediyoruz.
bu konuda bilgi vermenizi rica ederim. biraz stres yaptım galiba:)

X

X

X

X