Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TAT Lisansı alan bir firma yapması gereken ilk işlem

Konu, 'ARŞİV' kısmında Erkan Karakaya tarafından paylaşıldı.

 1. Erkan Karakaya

  Erkan Karakaya CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba,firma olarak tat lisansı aldık, ilk olarak bizim yapmamız gereken iş ne olmadır ambalaj atığı toplaya bilmemiz için firmalardan, yeni yönetmelik ile birlikte, bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.
   
 2. Erkan Karakaya

  Erkan Karakaya CMNet Üyesi

  Belgelendirme yapmak istiyorsam bir belediye ile anlaşmam şart mı ?
   
 3. Müjdat Öner

  Müjdat Öner CMNet Üyesi

  ambalaj atıkları kontrolü yönetmeliğinde durum gayet acık ve net.TAT firmasında çalışan birisinin bu yönetmeliğe çok hakim olması gerekmekte.incelemenizi öneririm. evet belediye sınırlarından topladığınız atıkları belgelendirmede kullanabilyosunuz bu yüzden sözleşme şart.
   
 4. Fatih Közen

  Fatih Közen CMNet Üyesi

  zaten halen daha belediye zorunluluğu kalkmış değil... benim sorum gider keserek aldığımız veya herhangi bir fabrika malını belgelendirmede kullanabilir miyiz ? gerçi gider olayı da yasak artık : )
   
 5. Müjdat Öner

  Müjdat Öner CMNet Üyesi

  eğer fabrika sözleşme yaptığınız belediyenin mücavir alan sınırlarındaysa evet kullanabilirsiniz. yani ücretlide alsanız belediye yönetim planından ayrıda toplasanız bunu belgelendirmede kullanabilrsiniz. gider pusulası ayrı bi olay.onun kullanımı konusunda fikrim yok.belediye ile bunu belgeleyebilirseniz yapılabiliyordu ama şuanda sıkıntı olabilir.
   
 6. Fatih Közen

  Fatih Közen CMNet Üyesi

  belgelendirme çıkış yapılan madde üzerinden yapılmıyor mu? anlaşma yaptığım belediye harici atık yönetim planı olmayan yerlerden aldığım mallarda var...ekte ki sunumda yetkilendirilmiş kuruluşdan bahsediyor gerçi ama incelemekte yarar var.
   

  Ekli Dosyalar:

 7. Müjdat Öner

  Müjdat Öner CMNet Üyesi

  MADDE 18
  (5) Geri kazanım hedeflerine ulaşıldığını gösteren belgelerde sözleşme yapılan çevre lisanslı/geçici faaliyet belgeli toplama ayırma tesislerinin çıkış rakamları esas alınır.(7) Belgelendirmelerde, ambalaj atığı yönetim planı kapsamında toplanan ayrılan, geri dönüştürülen ve geri kazanılan ambalajlara ait belgeler geçerlidir. Belediye sınırlarındaki organize sanayi bölgeleri yönetimleri, organize sanayi bölgeleri bünyesinde yer alan sanayi işletmeleri ile diğer sanayi işletmeleri, satış noktaları ve alışveriş merkezleri, belediyenin yönetim sistemi dışında kalan sivil hava ulaşımına açık hava alanları ile bu hava alanları bünyesinde yer alan tüm tesisler, belediye mücavir alan sınırları dışında kalan ambalaj atığı üreticilerinin belediyenin toplama sistemine verdiği ambalaj atıklarına ait belgeler de belgelemede kullanılır.
  (8) Toplama ayırma tesislerinden çıkan ambalaj atıklarının çevre lisanslı/geçici faaliyet belgeli geri dönüşüm veya geri kazanım tesislerine verildiğini gösteren belgeler, ihraç edilenler için de gümrük çıkış beyannameleri kabul edilir.

  doğru sölüyon.gider pusulası zaten kullanılamıyor şu surum da .:))
   
 8. Fatih Közen

  Fatih Közen CMNet Üyesi

  ama eski yönetmeliğe göre kullandık baya bi gider pusulası : ) yeni yönetmelik almayın diyor lisansı olmayanlardan .. var mı ona bi çözüm : )
   
 9. sezer

  sezer CMNet Üyesi

  ben tesisimi kurmaya başladım. çok güzel bir tesis olacak inş. Ama Çrum belediye başkanı imza atmayacağını ve izin vermeyeceğini belirtti. benim yapmam gereken ne lisansı alabilir miyim yardım lütfen...
   
 10. Birgül Bakanoğlu

  Birgül Bakanoğlu CMNet Üyesi

  arkadaşlar ambalaj atıkları toplama ayırma için gfb başvurusu yaptık.çed gerekli deildir yazısında ambalaj atıklarına ek olarak tehlikesiz atıklar... vb gibi işlemler için alınmış. yani raporda hepsi geçiyor. ancak gfb başvurumuz 'verdiğiniz gfb taahhütünde sadece ambalaj atık toplama yapacağınızı belirtiyorsunuz ama çed de başka faaliyetlerde geçiyor'. bu sebep ve bununla birlikte bir kaç sebepten dolayı reddedildi. şimdi biz diğer eksikleri giderdik. tekrar başvuru yapacağız ancak ilgili müdürle görüştüğümüzde çed görüşünü değiştirmemizi sadece ambalaj atıkları için almamızı söyledi. ancak bizim aynı alanda akü geçici depolama lisansımız var ve ayrıca tehlikesiz atık toplama ayırma içinde başvurumuz var. yani bu durumda çed görüşünü değiştirmek bana sorun yaratmazmı. taahhütnamede biliosunuz sistemde otomatik çıkıyor. yani acayip bir tutarsızlık var. ayrıca başka firmalar biliyorum tat lisansı olup tehlikesiz atık için başvurduğunda çed görüşüne tehlikesiz atıkta ekletmelisiniz dediler ekleyip o şekilde alabildiler. yani burda acayip bir tutarsızlık var. sizce budurumda ne yapmalıyım? bilgisi olan veya önerisi olan yardımcı olabilirmi?
   
 11. Mustafa78

  Mustafa78 CMNet Üyesi

  selam;
  arkadaşlar yanlış anlamayın ama tat olarak piyasaya süren işletmelerinden belgelendirme bedellerinin fiyat aralıklarını paylaşa bilirmisiniz_?

  belli bir fiyat şeklinde belirlemekte yarar var_?
  şimdiden tekkür ederim
   
 12. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Bunlar serbest piyasa usulü olan işlerdir, belli bir fiyat belirlemek veya bu fiyatları paylaşmak doğru olmaz. Sonuçta firmalar ticaret yapıp para kazanıyorlar bu işlerden.
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.