• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

TAT tesisleri hakkında

Mustafa Eren Sabuncu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ABECE GRUP ÇEVRE
Halihazırda çalışmakta olduğum TAT tesisinde gelen atıkların boyutlarını küçültmek için bir kırıcı ekipman almamız için GDT lisansımızın olması şartmıdır arkadaşlar. Şimdiden teşekkürler :)

arkadaslar tat tesislerinde yapılan işlemler neler nasıl yapılıyor işe yeni başlayan ve işi bilmeyen biri yapacag iş ler neler ve nasıl yapılıyor lütfen yardım edinnn

@ezgi günebakan

bence önce sakin olun :) ne kadar süredir çalışıyorsunuz işe başladığınızdan beri neler yaptınız neyi merak ediyorsunuz? Başlangıç olarak ne yapar değil de sürekli olarak neler yapılır ben size yardımcı olmaya çalışayım.

@ezgi günebakan

ayda bir bildirim yapacaksın. başka da işin yok normal şartlar altında. ama sen boş durma diye seni pazarlamaya verirler. telefonlara bakarsın iş koşturursun

@Gülay Kudret Birdal

tabii ki değilim. çünkü mesleğimle alakalı bir şey öğrenemiyorum. sadece bildirim yaparak ne öğrenebilirim ki..

@Burak Bilen

deneyim yapıp kurtarmaya bak kendini :D benim fikrim tabi, burda ömür geçmez :uyku:

TAT firmasında kaynagından ayrı toplama yapıyor musunuz kendı araclarınızla mahalle mahalle dolasıp toplama yapıyorsanız eger ambalaj atıkları kontrolu yonetmelıgıne hakım olmaya calısın ve kendı sınırlarınız ıcerısınde sıze malzeme veren yerler ve vermeyen yerlerı tespıt ederek gereklı uygulamaları yapabılırsınız. Bildirimleri yapıp kendı oluşturacagınız bır tabloda ne kadar malzeme gırmıs ve ne kadarını hangı fırmaya vermısınız gıbı elınızde muhasebecı dısında bır stok kartı olusturabılırsınız. Tesıste malzemeler duzenlı ayrılıyor mu kontrol edebılırsınız? Lisanslı olan firmaları arastırabılırsınız. Belediyelerle sozleşme yapıp alanınızı genısletebılırsınız. tabıkı bunlarınbir kısmı fırmanın maddi imkanınada bakar ama en azından ısverene calıstıgınızı gosterecek birşeyler olabılır bu saydıklarım.Daha cok fazla sey var ama kafa karıstırmayım:))

@Burak Bilen

Ben işlerimi rayına oturttum işleyip gidiyor... yönetmeliğin arasına kitabı yerleştirip okuyorum :D zaman geçiriyorum işte evime yakın maaş da fena değil artık

@Merve Yeşildağ

kaynağında ayrı toplama yapılmıyor ama başlanabilir öyle bir şeyler var yani. yönetmeliklere arada bakıyorum. çok hakim değilim. bize yakın yerlerdeki bize atıklarını vermeyenleri bir araştırayım iyi dedin :D kendim oluşturacağım tablo iyi bir fikir gibi görünüyor. belediyelerle sözleşme işi zor. ama bakalım belki seçimden sonra bir şeyler olur. tesiste çok dikkat ediyorlar zaten atıklar karışmıyor.

@Gülay Kudret Birdal

ya maaşını mesaj atsana bi sen :D

arkadaşlar bende tat''da çalışıyorum.evet satınalmalarada gidiyorum ancak gittiğim o.s.b deki fabrikaların hepsi çevre hakkında sorular sorunca ister istemez danışman gibi oluyorsunuz.ambalaj yönetmeliğini iyi okumakta fayda var. ayrıca kendi tesisinizde yapacağınız çalışmalarda bir çok konuyu öğrenmenize fayda sağlayabilir.;)

Ben henuz baslamadim kismetse 2 hafta sonra ilk deneyimim olucak o yuzdende cok heyecanliyim hangi isleri yapmam gerekiyor inanin bir fikrim yok yonetmeligi indirdim onu okumaya calisiyorum