• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

TAT tesisleri hakkında

Mustafa Eren Sabuncu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ABECE GRUP ÇEVRE
Halihazırda çalışmakta olduğum TAT tesisinde gelen atıkların boyutlarını küçültmek için bir kırıcı ekipman almamız için GDT lisansımızın olması şartmıdır arkadaşlar. Şimdiden teşekkürler :)

merhaba arkadaşlar bildirim yaptım fakat ambalajımın cınsı hep karton turu olarak gırdım cunku makbuz uzerınde heopsı karton yazıyor du karışık karton yada sadece oluklu plastik olarak hiç çıkış falan yapmadım sizce bir sakıncası olur mu bırde cıkıs yapmamı istemediler bende hepsını stok gosterdım bu ay ne yapmam gerekır pekı ıstedıgım gıbı cıkısını yapabılır mıyım yani sistemde giren var çıkan yok bu ayda giren olcagına gore cok fazla gorunucek sıstemde ne yapmalıyım

arkadaşlar tatlarda girişleriniz bildirimi yapılır, çıkışlardada sadece lisanslı yerlere verdiklerinizin bildirimi yapılır. çünkü zaten lisans koşulu olarak lisanslı yerlere verme zorunluluğunuz var. diğerleriin bildirmini yaptığınız zaman kendi kendinizi ele vermiş olursunzu. o "diğer " diye belirtilen yerde örneğin metal için gdt tesisileri yoktu ve onda lisans şartı aranmıyordu. bu tarz atıklar için geçerlidir. çıkış olayına gelincede; bi ay boyunca hatta iki üç ay boyuncada çıkış yapmaya bilirisniz. bu konuda mecbur değilsiniz. anca satış yaptıysanız ve fatura kesilmişse bildirimini yapacasınız. (tabi ki tekrar sölüyorum lisanslı yerler). ancak şöle bişi var malzemeleri lisanssız yerlere sattıysanız çıkış bildirimi yapamayacaksınız ve stokta görükecek ve herhangi bi denetmde stokta malzemniz olmazsa bunu il çevreye anlatamazsınız. oyüzden uygulama olarak sizlere tavsiyem lisanssız yerlere malı sattınız, stoğunuz baya bir birikti mutlaka lisanslı yerlere çıkış yapın.

merhaba arkadaşlar.ben de bir tat firmasında çalışıyorum.patronum biraz ters,herşeyi kendim öğrenmeye çalışıyorum.ama sanırım hata yapıyorum.tesisten çıkış ve giriş verilerini excele yükleyip o şekilde bildirim gönder diyorum.tek tek girmiyorum.fakat bildirimi gönderdiğim halde bildirim hala onay bekliyor diyor.yani bunun onayını kim yapıyor,bakanlık mı çevre müdürlüğü mü? bu sorunu nasıl çözebilirim? ve eğer atık ambalaj sistemini yanlış kullandığım için böyle diyorsa doğrusunu anlatabilirmisiniz?

önce giren-çıkan malzemeleri oraya kaydediyorsun. excel'e aktarıyorsun. daha sonra sistemden kaydetmiş olduğun bildirimleri gönderiyorsun.

ben öyle yapmıyordum işte.excel taslağını indirip onu dolduruyordum,sonra da belge paylaştır kısmından sisteme oluşturduğum dosyayı paylaşıyordum.ek 7b ve 7c kısmında görünüyordu veriler,sanki tek tek sisteme kaydetmişim gibi kayıtlı görünüyordu.bildirimi gönder butonuna da basınca da bildirim gönderildi diyor.hata falan da vermeyince ben böyle yapılıyor sandım :(

onaylamayı çevre ve şehircilik il müdürlüğü yapıyor.tesise alınan ve çıkan dengesi iyi kurmanız gerekli.hata olmadan sisteme yüklediyseniz bir sorun olmaz. rahat olun zaten sisteme yüklediyseniz onaylanır .

burak bey ve burak bey çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için :) ben o dengeyi kontrol edip çevre müdürlüğünü arasam iyi olur.gerçi hata olsaydı onlar ararlardı diye düşünüyorum

@kafkanınkedisi
sisteme veri girişinin iki yolu vardır biri sistem üstünden tek tek, diğeride sizin yaptığınız gibi excel dosyası olarak. ben işimi sağlama almak için ilkini kullanırdım hep ama tercih sizin. verileri sistem üstünden gönderdikten sonra çıktısını da alıp mutlaka il çevre gönderiyorsunuz. onay kısımına gelince onayı il çevre müdürlüğü yapar. sizden sorumlu mühendis giriş çıkış verilerinizi inceler ve onaylar. onay bekliyor demesinde bir sakınca yok. reddedilirse bir problem vardır.benim aylarca beklediğim olurdu. Ancak içiniz rahat etmiyor yanlış yaptığınızı düşünüyorsanız il çevreyi arayın sizinle ilgilenen arkadaş ile konuşun.

arkadaslar bir sorum olacak atık beyan sisteminde firmalar kısmı var oraya firmalarımı eklicez atık aldıgımız ve verdiğimiz