• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

TAT tesislerinde atık beyanı (TABS) nasıl yapılır.

gmzgamzee

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÖZALTIN
Arkadaşlar Merhaba,
TAT tesisi olan firmanın kapasite raporu yok malesef..MOTAT sisteminden beyan edilecek atığı yok 2016 yılı için.( BEYAN EDİLECEK ATIK YOK) diye onay vericem fakat Kapasitesini girmeden onay veremiyorum. Kafamda deli sorular ..:):) Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler... :)

@GAMZE YILMAZZ tesisin lisansı yok mu yani kapasite raporunun olmaması biraz ilginç. Yani bildirim yapabildiğinize göre lisans başvurusu yapılmış en azından. Bunun içinde kapasite raporu olması gerekiyor.

Ayrıca ambalaj bilgi sistemine girdiğinizde sağ tarafta tesisin kapasite bilgileri yazıyor olmalı.

konu dışı ama konuya ek olarak bildireyim, Kapasite raporu oldukça gerek duyulan bir rapor. ISO, GDT vb lisans işlerinde genelde istenir. Yoksa da alırsanız güzel olur

@GAMZE YILMAZZ
Muhasebecide kapasite raporu olur.orda yoksa serhatimin dedigi gibi ambalaj bilgi sisteminde yazar. Orda yoksa sanayi yada ticaret odasinda vardir.

Arkadaşlar Merhaba,
Ambalaj atığı toplama ve ayırma tesisi olarak tabs beyanı yaparken sadece yıl bazında çıkan tehlikeli atıkların mı beyanı mı yapılır yada bütün yılın genel beyanı mı yapılır?

@Teslime

Teslime Hanım bir önce yıl bazında diyorsunuz sonra bütün yılın diyorsunuz ben şahsen anlamadım sordugunuzu cümle yanlışı olsa gerek.

@GAMZE YILMAZZ

Gamze Hanım sanayi odasından Makine Mühendisin imzası olucak şekilde veya Ticaret aynı şey olucak ki olması gerekir aksi taktirde bir sıkıntı var firmada yada vardır illaki siz iyi bir bakın.

@L.Nergiz Tehlikesiz tat firması dogrudur Nergis hanım... İşveren derki ben burayı açarken benden bu belgeyi istemediler,:) Elim kolum bağlandı napıcamı bilemiyorum ...

@surmene1967 TAT firmaları kapasiteden muaf mı ? tat kelimesini bi türlü çözemedim burda .bizde şuan ambalaj TAT olarak geçiyoruz mesela .Tehlikesiz TAT da var .bu TAT kelimesi kullanılırken ne amaçla kullanıldığını anlamadım . çünkü herkes tat ı sadece tehlikesiz atık olarak algılıyor galıba .ambalaj ?

@GAMZE YILMAZZ merhabalar öncelikle .2015 den kalan stoğun falan yoksa eğer o zaman senin işin çok rahat ugrasmadan beyanını yapıp çıkarsın ısın ıcınden .bıde herhangı bır seyın onaylanmıs olmasını beklemezsın .mesela ben Ambalaj bılgı sıstemınde 2016 dan kalan faturaların onayını beklıyorum onlar sonradan sorun cıkarmasın dıye beklıyorum.. belgenız varsa eger :) belge basvurusu yapılırken kullanılan belgelerle ılgılı bılgılere ulasırsın sıstem uzerınden ve var olanlarla ıolgılı bılgılerı yuklersın tamamlarsın ısını ınsallah :)

@Serhat Mehmet Kar kesın demı bu çunku ambalajla tehlılkesızı TAT olarak adlandıran cok arkadas gordum .ıstemeden de olsa yanlıs bılgı verılmesı ıyı olmuyor ..mesela bende suan TAT (ambalaj atıgı TAT )a calısıyorum bız kapasıteye dıkkat edıyoruz .etmemelı mıyız

@mahsunGS her ikiside tat çünkü :) başında ambalaj mı tehlikesiz mi onu belirttikten sonra ikisi de toplama ayırma tesisi. Ambalaj lisansa tabii tehlikesiz atık ise il çevreye başvurur belgesini alırsın. Kapasiteye dikkat ediyoruz derken ne demek istediğini anlamadım.