• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tat ve gdt için eğitim

Dilay Ceylan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yok
Merhaba arkadaşlar. TAT ve GDT firmasında çalışıyorum. Daha çok ambalaj atıkları topluyoruz. Bu bağlamda, elinde çalışanlara verebileceğim eğitim örneği olanlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

Dilay Hanım ekte gönderdiğim eğitim sunumu temel çevre eğitimi için işiniz görebilir. Bu arada verdiğiniz eğitimi bakanlığın istediği formatta kayıt altına almanızı öneririm. İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• ATIK (1).ppt
    1,013.5 KB · Görüntüleme: 158
Dilay Hanım bakanlık bu konuda herhangi bir zorunluluk koşmamıştır. Bakanlığın yayımladığı eğitim forumundaki gerekli yerleri doldurup imzalatır ve imzalarsanız yeterli olur.

merhabalar bende çalışanlara çevre eğitimi vermek istiyorum. Çevre mevzuatı hakkındada bilgi vermek istiyorum.Nelerden bahsedebilirim?

sadece mevzuat dinleyiciler için sıkıcı olabilir. renkli ve bol fotoğraflı bir sunum hazırlamanızı öneririm. yanlış ve doğruları gösteren. yapılması gereken ve yanlış yapılanları içeren bir sunum olabilir. genel çevre tanımları ve atık yönetimi konusuna değinmenizde fayda var diye düşünüyorum.

öncelikle video izletip çevre, atık tanımlarını işleyen bi sunum yapmayı düşündüm yalnız çevre mevzuatı konusundada biraz bilgi vermek istedim açıkcası neslihan hanım.Kısa bi değinsem en azından bir fikirleri oluşur bu konuda nelerden bahsedebilirim?

@n.tas hanım, tat-gdt firmasında çalışıyorsunuz sanırım. bu yüzden değineceğiniz en mantıklı mevzuat da atıklar hakkında olur diye düşünüyorum. Şöyle ki; atık yönetimi-kaynağında ayrı toplama ayırma geri dönüşüm vs gibi konular olabilir. atık kayıtlarıyla ilgili olabilir.

Videolu sunumu az sonra ayrıca değerlendireceğim kendi bakış açımla ancak öncelikle bol fotoğraflı ve yazılardan çok sizin anlatabileceğiniz sunumlar daha iyi olacaktır.
Mevzuata çok detaylı girilmesi dinleyenlerin konsantrasyonunu bozar. Konudan koparlar. O yüzden sıkılabilecekleri konulara fazla girmeden ve "zorundasınız" kelimesine fazla başvurmadan farkındalık oluşturabileceğiniz sunumlar daha yararlı olacaktır.
Videolu sunum güzel fikir ancak videolu sunumlarda, videoda bir şey anlatılacaksa daha sonra sunum yapan kişiye anlatacak konu kalmayabiliyor. O yüzden uygun video tercih etmelisiniz ki sunumda sürekli aynı şeylerden bahsedilmesin. Eğitici videolar güzel olabilir, belgesel nitelikli olanlara kıyasla. Veya sessiz/fon müzikli /kısa özet yazılı bir video eşliğinde anlatım yapabilirsiniz.
Önemli olan ilgiyi ayakta tutmak. Sorular sorun, katılım sağlanması dikkati arttıracaktır. Bir de gerçekten anlatılanların bir işe yaradığını görmeli izleyici. Misal siz florosan lambaları kırmadan şu şekilde biriktirmeliyiz derken birisi oradan çıkıp " ya iyi de toplaya firma hepsini kasaya atıp parçalıyor" dediğinde cevabınız olsa güzel olur. :)
Başarılar.

Yorumların hepsini okuyamadım Neslihan hanım. Akşam yorgundum. O yüzden sadece konuyla ilgili fikrimi yazdım. Yani sizin yazdığınız herhangi bir mesaja cevap olarak yazmadım :)