• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

TAT VE GKT DENETİM SÜRECİ VE BELGELER

Rukiye YÜKSEL

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AĞCA PALET VE GERİ DÖNÜŞÜM
Merhaba tesisimiz tat ve gkt denetime geldiklerinde sunmam gereken belgeler hakkında bilgi verebilir misiniz?

Merhaba,

Tat ve Gkt yer görmelerinde zaten başvuruda sunduğunuz evrakları yanlarında getirebiliyorlar. Getirmediklerini varsayarsak başvuruda sunduğunuz evraklarınız hazır olsun.

Tat için hurda metal alımı yapacaksanız, radyasyon cihazı, eğitim belgesi ve faturası. Kapasite raporu, atık alanı sigortası, ticaret sicil gibi evrakları isteyebilirler.

Kısacası çevre dosyanız tam olsun :)

cevabınız için teşekkür ederim Oğuzhan Bey.

İç tetkik raporu
aylık raporlarım
zorunlu mali sorumluluk sigortam
eğitimler
ticaret sicil gibi evraklarım hazır sadece kirlenmiş sahalar için herhangi bir belge lazım mı ondan emin değilim.

Arkadaşlar merhaba sokak toplayıcıları basit usulde vergi levhası çıkarmış bu durumda TAT firması sokak toplayıcısından alırken fatura kesebilir mi ?

Rukiye YÜKSEL
1) Çevre Görevlisi / Çevre Danışmanlık firması / Çevre Birimi ve İç Tetkik Dokümanları/Aylık Değerlendirme Tutanakları
(Çevre görevlisi belgeleri, danışmanlık sözleşmesi, danışman firmanın iç tetkiklerine ilişkin
kayıtlar)

2) Genel Vaziyet Planı (Bu plan üzerinde kirletici emisyon kaynakları işaretlenmelidir. Hava, su, atık, gürültü vb)

3) İş akım şeması / Proses Özeti

4) Kapasite Raporları
(güncel rapor ve ÇED görüşlerinin alındığı tarih itibari ile geçerli olan raporlar)

5) Tesisin ÇED Yönetmeliği Kapsamında Değerlendirmesinin Yapıldığına İlişkin ÇED Görüşü veya ÇED Görüşü mevcut değil ise Yapı Ruhsatı

6) İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı

7) Tehlikeli Maddeler ve Tehlikeli Atık Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçesi. (denetim tarihi itibari ile geçerli olan)
8) İl Müdürlüğü Uygunluk Yazısı / Geçici Faaliyet Belgesi /Çevre İzin / Lisans Belgesi

9) Atık su Bağlantı İzin Belgesi/ Görüş Yazısı

10) Yeraltı Suyu Kullanım İzin Belgesi

11) Emisyon Ölçüm Raporu / Özet Rapor / Teyit Emisyon Ölçüm Raporu/Özet Rapor

12) Gürültü Kontrol İzin Belgesi / Akustik Rapor / Görüş Yazısı

13) Endüstriyel Atık Yönetim Planı / İl Müdürlüğü Onay Yazısı

14) Atık Beyan Formu (TABS-denetim tarihi itibari ile en son beyan çıktısı)

15) Tehlikeli Atık Geçici Depolama İzni (Aylık 1000 kg ve üzeri tehlikeli atık üretenler)

16) Tehlikeli Atıkların Geri Kazanım/Bertarafına İlişkin Ulusal Atık Taşıma Formları (UATF)
(Tehlikeli Atıklar ve Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği Kapsamında Taşınan Diğer
Yönetmeliklerle Düzenlenen PCB ve PCT’ler, Atık Yağlar, Bitkisel Atık Yağlar, Atık Pil ve
Akümülatörler, Tıbbi Atıklar ve Ömrünü Tamamlamış Lastiklere Ait Olmak Üzere)

17) Tehlikeli Atıkları Taşıyan Araçların ve Ait Olduğu Firmaların Lisansları
(Tehlikeli Atıklar, Atık Yağlar, Bitkisel Atık Yağlar, Atık Pil Ve Akümülatörler ve Tıbbi
Atıklara Ait Olmak Üzere)

18) Tehlikeli Atıkların (Bu Kapsamda Diğer Yönetmeliklerle Düzenlenen Atıkların) Gönderildiği Tesislerin Çevre İzin/Lisansının/Geçici Faaliyet Belgesi
(Bertaraf, Geri Kazanım, Ara Depolama, Atık Akümülatörler için Geri Kazanım,
Akümülatörler İçin Geçici Depolama, Bitkisel Atık Yağlar İçin Toplama/Geri Kazanım)

19) Atık Yağ Beyan Formu ve Ekinde Atık Yağ Kategori Belirleme Analiz Raporu

20) Tehlikesiz atıkların geri kazanım / bertarafına ilişkin belgeler
(bertaraf tesisi sözleşmesi-sevk irsaliyeleri ve faturalar)

21) Ambalaj Atıklarının Toplama-Ayırma Tesisleri ve/veya Geri Dönüşüm Tesislerine Verildiğine Dair Belge
(Sözleşme / Sevk İrsaliyesi / Kantar Fişi)

22) Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği kapsamında firma statüsüne uygun olarak denetim tarihi itibariyle yapılmış en son yıllık ve aylık bildirim çıktıları, Yetkilendirilmiş Kuruluş ile sözleşme yapılması durumunda ilgili sözleşme örneği.

23) Yemek hizmetinin dışarıdan satın alınması durumunda yemek firması ile sözleşme ve
Kullanılmış Kızartmalık Yağlar İçin (Bitkisel Atık Yağ) Lisanslı Geri Kazanım
Tesisleriyle veya Valilikten Geçici Depolama İzni Almış Lisanslı Toplayıcılarla
Yapılan Sözleşme

24) Büyükşehir Belediyesi ve/veya Tıbbi Atık Sterilizasyon firması ile yapılmış bertaraf sözleşmesi / Tıbbi Atık Alındı Belgesi/Makbuzu

25) Tehlikeli Kimyasallar ve Seveso Bildirimlerine ait Çıktılar

bileşik denetim evrak listesidir