Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tat ve köpük atıkları

Konu, 'ARŞİV' kısmında Can Doğan tarafından paylaşıldı.

 1. Can Doğan

  Can Doğan CMNet Üyesi

  Herkese kolay gelsin. Buzdolabı gibi beyaz eşyaları koruma amaçlı kullanılan köpük atıkları tatlar alabilir mi? Genelde çöp olarak nitelendirilen bu atıklarda çöpçülerle kavga ediyoruz. Bunların geri dönüşümü söz konusu olabilir mi acaba?
   
 2. alya

  alya CMNet Üyesi

  strafor ları kast ediyosunuz sanırım biz de almıyoruz ama alan yerler var
   
  Can Doğan bunu beğendi.
 3. SenayKS

  SenayKS CMNet Üyesi

  Can Bey, Straforlar, PS (polistren) malzemelerdir. TAT'lardan bunların gerikazanımını yapan firmalar var, bunları araştırırsanız sorununuza çözüm bulabilirsiniz.
   
  Gülşah Albayrak ve Can Doğan bunu beğendi.
 4. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Ekteki doküman bu sektördekilere faydalı olabilir.
   

  Ekli Dosyalar:

 5. H. Mustafa Pekçetin

  H. Mustafa Pekçetin CMNet Üyesi

  Buzdolabında yalıtım malzemesi olarak kullanılan malzemeler strafor değil izosiyanat- poliol karışımı sonucu oluşan poliüretan köpüktür. Poliüretan köpük atığını alan sayılı firmalar olduğunu forumda yazan arkadaşlar olmuştu. Analiz ihtiyacı doğabilir veya tehlikeli atık kodu ile alan firmalar bulabiliyorsanız o da olur bizlerle de paylaşırsanız seviniriz...
   
 6. Uğur Özalp

  Uğur Özalp CMNet Üyesi

  Strafor atıklar çevre mevzuatında geçen ambalaj atığı tanıma dahil olup 15.01.02 atık kodu üzerinden alınabilir. Şahsen PE ve PS olmak üzere ben 2 cinsini gördüm plastik atık koduna dahil edilebilir. Alınmama sebebi tamamiyle maddi sebepler atığın hacimli oluşu ve tonaj yapmaması. Çöp firmalarına aldırmak en doğru çözüm.
   
  Can Doğan bunu beğendi.
 7. Samet Kalyoncu

  Samet Kalyoncu CMNet Üyesi

  PP olan strafor benzeri ürünler de mevcut. malzemenin analizini yaptırıp ona göre çözüm üretmekte fayda olur diye düşünüyorum.
   
 8. Uğur Can

  Uğur Can CMNet Üyesi

  bunları satın aldığınız yere geri verebilirsiniz onlar tekrar kırıcıda öğütüp hammadde olarak kullanıyorlar
   
 9. SenayKS

  SenayKS CMNet Üyesi

  Mustafa Bey, bahsedilen malzeme üretimde kullanılan yalıtım malzemesi değil (atık kodu: 08 05 01), koruma amaçlı kullanılan dış ambalaj malzemesidir.
   
  H. Mustafa Pekçetin bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...