• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tat

bahar.k

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Ersa
Arkadaşlar belediye ile anlaşması olmayan bir toplama ayırma tesisi kimlerden atık alabilir ve kimlerden alamaz ?

@bahar.k Hanım Merhaba;

Aşağıda yazdığım linkler site içerisinde "tat" kelimesi ile arama yaptığımda karşıma çıkan, daha önce Toplama Ayırma Tesisleri ile ilgili açılmış konulardan yalnızca birkaçıdır.

Altındaki satırda "Forum" diye belirttiğim link de "Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım" ile ilgili açılmış konuların tamamını içeren forumun linkidir.

En alt satırda "Mevzuat" diye belirttiğim link de Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği'dir ve
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
'de yer alan en güncel halidir ve "tat"ların öncelikli olarak tabi olduğu yönetmeliktir.

Tat tesisi belediye sözleşmesi ve belgelendirme - Çevre Mühendisleri
Tat 'dan tat' a atık satımı hk. - Çevre Mühendisleri
Tat izin,lisans, işletme - Çevre Mühendisleri
tat tesisleri ile ilgili yardım - Çevre Mühendisleri

Forum: Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım - Çevre Mühendisleri

Mevzuat:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Lütfen bu mesajımı "Yardım isteyenleri yönetmeliğe mi yönlendiriyorsunuz siz?" diye bir düşünceye kapılarak yorumlamayınız. Ve yine bu mesajımı direkt ve yalnızca şahsınıza yönelik bir tepki olarak da algılamayınız.

Sadece söylemek istediğim şu; biraz araştırma, biraz.. Bakın yalnızca bizim sitemizde "tat" diye aratıp bu kadar sonuç buldum hatta bulduklarımın içinden sizin sorunuzun cevabının yer alabileceğini düşündüklerimi seçip buraya koydum. Sorunuzu elbette soracaksınız; forumun amacı bu; ama yeni konular açmak yerine, diğer açılan konuların altında sorun ki aynı başlıkla açılmış konu sayısı bu kadar artmasın.

Bu sadece sizin değil, tüm CMNet üyeleri olarak hepimizin yapması gereken şeydir. Konu açılmışken tavsiyemi yapmak istedim sadece, affınıza sığınarak..

Saygılarımı sunuyorum size, iyi çalışmalar diliyorum..

@Fatma Gül Es hanım cevabınız için teşekkürler. Fakat sormak istediğim şey tam olarak şöyle; toplama ayırma tesisleri sokak toplayıcılarından atık alabilir mi? Alıyorsa bunu nasıl beyan edecek? Bir diğer konu da gider pusulaları atık ambalaj sisteminde beyan olarak girilebilir mi ?

@bahar.k
hayır gider pusulası kabul edilmiyor i bakanlığa giriş yapamazsınız .Firmalardan atık alabilirsiniz .

@bahar.k
Öncelikle merhaba,tat tesisi,lisanstan muaf olan tesislerden atık alabilir. Yine tat ve gdt lisansına sahip firmalardan alabilir. Yalnız sokak toplayıcılarından alamaz.

Arkadaşlar tesis yeni faaliyete geçen bir tesis henüz faturalı giriş yok sadece gider pusulaları var. Bu durumda nasıl beyan yapılabilir ?