Tat'da personel iletişimi

brngr

CMNet Üyesi
merhabalar,
2011 yılından beri çalışan bir tat tesisinde işe başladım. Bir bayan olarak işçilerle nasıl iletişim kuracağımı bilemiyorum. Özellikle şoförler kafalarına buyruk hareket ediyorlar. yarın genel bir toplantı var personel ile nasıl iletişim kurmalıyım?

Ayrıca tesis ve çalışanlar için ne gibi öneriler sunabilirim?

ofiste fazla kalma, sahaya in, beraber yemek ye. aralarına gir, gerisi gelir. derim ben.

denedim oluyor. en fazla 2ay sonra sonuç alırsın :)

gülay

CMNet Üyesi
Bayan arkadaşlarım aralarına çok gireyim, sevimli görüneyim, sevilen mühendis olayım işlerine girmeyin.
Otoritenizi hissettirin (ancak egonuzu değil).
Asla isminizle hitap etmelerine izin vermeyin, siz de abi, abla gibi samimi tabirlerde bulunmayın.
Erkekler için tam tersi olabilir ancak 4 yıldır tat da çalışan bir bayan olarak otoriter olmaktan başka yol olmadığı fikrindeyim.

Resmiyet bir bayan için en güçlü silahtır. İşinize odaklanın kendinizi yapmaya çalıştığınız, yaptığınız işlerle ifade etmeye çalışın samimiyet hiç bir zaman iyi sonuç getirmez. Çalışanlarla ortak ekseniniz iş olsun, iş yerini muhabbet yerine çevirmeyin derim naçizane. Biraz tuhaf ta olsa her zaman koltuğunuzun altına bir dosya sıkıştırın bu da ciddiyetinize olumlu katkı yapacaktır.

peperomya

CMNet Üyesi
Tat tesisinde çalışan bir bayan olarak söylüyorum çalışanlara hiçbir şekilde samimi bir yaklaşımda bulunmayın onlar bunu yanlış algılayabiliyorlar mesafenizi koruyun her zaman bir ağırlığınız olsun. Sizin için orda önemli olan işiniz olsun.

Hem samimi hem mesafeli olmak en doğrusu. ince bir çizgi vardır ve bu çizgiyi korumak zordur. Mesafeli çok olunca işle ilgili sorunları yansıtamıyorlar size. Bu konuda aslında tek sizin değil sizi tanıtacak patronunuz amirinizin de tanıtma şekli önemlidir.

brngr

CMNet Üyesi
yorumlar için çok teşekkürler :) hepsini derleyip toparlayıp uygulamaya çalışacağım. bayağı sıkıntı yaşayacağım aşikar ama hayırlısı :)

Şu anda bu içeriği okuyanlar (Üye: 1, Misafir: 0)