• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

TAT'dan TAT'a ambalaj atığı satışı mümkün müdür?

Seda Tokcan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
x
Merhabalar

Yönetmeliği inceledim fakat soruma cevap bulamadım. Yorumlarsanız sevinirim.Toplama ayırma tesisleri ambalaj atığını geri dönüşüm tesisine vermek yerine toplama ayırma lisansı olan başka bir firmaya verebilir mi? Yönetmelik de aksini söyleyen bir ibare göremedim.

Tedarikçi olmadığı sürece mümkün değil. Tedarikçi olursa hurda alımı yapabilir. Bakanlıktan izin alınarak tedarikçi olabilir.

bir de ek olarak geri dönüşüm firmaları piyasadan kendi atığını toplayamaz mı? atığını tat lar dan mı almak zorundalar.

@selamitass
merhaba tedarikçiden kastınızı anlayamadım kusura bakmayın, benim merak ettiğim tehlikesiz atık toplama ayrıştırma belgesi olan bir firma hurdaları aldıktan sonra tekrar tehlikesiz toplama ayrıştırma belgesi olan firmaya satabiliyor mu? ambalaj atıklarında bu kesin olarak yasaklanmış.

teşekkür ederim. yalnızca geri kazanım firmaları kendi aralarında alış veriş yapamıyor, geri kazanımcılar aldıkları atıkları kendileri imha etmek ya da geri kazanmak zorunluluğu yönetmelik ile getirilmişti eklemek istedim.