• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Etkinlik Tatlarda geri dönüşüm lisansı

kolay gelsin arkadaşlar.tesisimizde granül makinası mevcuttur ve tat lisansımızı aldık,geri dönüşüm lisansımızı almak istiyoruz.çevre izin lisans yönetmeliğinin 11. maddesinin 4. fıkrasına dayanarak çevre şehircilik il müdürlüğüne dilekçe yazdım.onlarda tesisimize gelip uygun bulurlarsa mı lisansımızı vercekler yoksa ben tekrardan çed kapasite raporu plastik yıkama suyu su numunesi onlarlamı uğraşcam

(4) Çevre izin ve lisansı belgesi bulunan ve Ek-3C’de yer alan lisans konuları kapsamında faaliyet gösteren işletmelerin, çevre lisansına tabi tesisler veya üniteler eklemek istemesi halinde eklenecek tesisler veya üniteler için geçici faaliyet belgesi ile çevre izni ve lisans belgesi başvurusu münferit olarak yapılır. Çevre izni konusu işletmede bulunan tüm tesisler dikkate alınarak değerlendirilir ve uygun bulunması durumunda mevcut çevre izin ve lisansı belgesi geçerlilik süresi değişmemek kaydıyla belge yeniden düzenlenir.

Ezgi Hanım Merhaba,
TAT ile Geri Dönüşüm Lisansı farklı şeylerdir. ÇED, kapasite raporu falan lazım toplama ayırmadan geri kazanım prosesine geçiyorsunuz.

@ezgi kuzucular

Ezgi Hanım;
İl müdürlüğü uygunluk için denetime gelecekler eksiklik yoksa size uygunluk yazısı verecekler daha sonra GFB için gerekli evrakları sisteme yükleyip müracaatınızı yapacaksınız. Uygun değilse il müdürlüğü size bir ay içinde belirtilen eksikliklerin tamamlanmasını isteyecek ve tekrar denetime gelecekler

@irfan dallı

eminsiniz dimi.tekrardan gfb mi alıcam.bu paylaştığım yönetmelik tat lisansınız varsa tek başına gd lisansını alırsınız diyo

@ezgi kuzucular

@ezgi kuzucular

Tesisiniz ambalaj atıkları toplama ayırma tesisi değil mi?

Arkadaşlar konuyu tekrardan hortlattım ancak buna benzer bir durumu ben de yaşıyorum. TAT firmasıyız ve geri dönüşüm lisansı almamız gerekiyor. Ben doğrudan uygunluk başvurusunda bulunalım eksikliklerimizi il müdürlüğü gelsin tespit etsin dedim. İdare yok önce fiziki yetersizliklerimiz neler öğrenip düzeltelim sonra çağıralım dediler. Ahşap ve plastik geri dönüşüm lisansı almak için gereken fiziksel şartlar nelerdir tesiste daha önce bu durumu tecrübe etmiş arkadaşlar yazarsa sevinirim.