Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlike atık alanı geçici depolama süresi?

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Unalarzu tarafından paylaşıldı.

 1. Unalarzu

  Unalarzu CMNet Üyesi

  Merhaba,
  Tehlikeli atık alanı 1000 kg altında geçici depolama alanımız var. ISO 140001 ilk denetimde 180 gün depolama süresi olduğu söylenmişti. Fakat ben yönetmeliklerde bu tür bir ibareye rastlamadım. ( TEhlikeli atık yönetmleğinde 1000 üzeri için bu ibare mevcut fakat yeni düzenlemeye göre bu yönetmelik iptal edildi ve atık yönetimi yönetmeliğinde bu ifadeyi göremedim.
  Bu işin aslı nedir? Varsa kanun yazısının o kısmını bana gönderebilir misiniz?
  Teşekküler
   
 2. Yasemin Kocabey

  Yasemin Kocabey CMNet Üyesi

  Oluşan tehlikeli atıklar maksimum 6 ay depolanabilir miktara bakılmaksızın. Ancak aylık miktar 1000 kg ı geçmesi durumunda atık alanınızın yeterliliğinin tespiti için geçici depolama izni alınması gerekiyor. Evet tehlikeli atıkların kontrolü yönetmeliği iptal ancak Atık yönetimi yönetmeliği miktara bakılmaksızın geçici depolama izni alınması gerektiğini 9. Madde f bendinde belirtiyordu sonrasında bakanlık duyuru yayınladı ve aylık 1000 kg ı geçen atık miktarlarında bu belgeyi istedi.
   
 3. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

 4. Unalarzu

  Unalarzu CMNet Üyesi

  Merhaba Melis Hanım,aradığım yazı buydu teşekkürler.. Yasemin Hanım , geçici depolama iznine başvurumuz var muafız.
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.