• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlike atık alanı geçici depolama süresi?

Unalarzu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Hugo Boss
Merhaba,
Tehlikeli atık alanı 1000 kg altında geçici depolama alanımız var. ISO 140001 ilk denetimde 180 gün depolama süresi olduğu söylenmişti. Fakat ben yönetmeliklerde bu tür bir ibareye rastlamadım. ( TEhlikeli atık yönetmleğinde 1000 üzeri için bu ibare mevcut fakat yeni düzenlemeye göre bu yönetmelik iptal edildi ve atık yönetimi yönetmeliğinde bu ifadeyi göremedim.
Bu işin aslı nedir? Varsa kanun yazısının o kısmını bana gönderebilir misiniz?
Teşekküler

Oluşan tehlikeli atıklar maksimum 6 ay depolanabilir miktara bakılmaksızın. Ancak aylık miktar 1000 kg ı geçmesi durumunda atık alanınızın yeterliliğinin tespiti için geçici depolama izni alınması gerekiyor. Evet tehlikeli atıkların kontrolü yönetmeliği iptal ancak Atık yönetimi yönetmeliği miktara bakılmaksızın geçici depolama izni alınması gerektiğini 9. Madde f bendinde belirtiyordu sonrasında bakanlık duyuru yayınladı ve aylık 1000 kg ı geçen atık miktarlarında bu belgeyi istedi.

Merhaba Melis Hanım,aradığım yazı buydu teşekkürler.. Yasemin Hanım , geçici depolama iznine başvurumuz var muafız.