• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli atık ara depolama lisansı alan firmalar

Nermin Tuğralı

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba arkadaşlar,

tehlikeli atık ara depolama lisansı olan firmaları nerden bulabilirim acaba? kocaeli de bulunan firmaları bulmak istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
bu siteyi ararken bulmuştum ben geçenlerde üye olursanız yardımcı olacakları kanaatindeyim Ben üye değilim ama güzel bir site.İletişim bilgileri falan var oradan da yardım alabilrsiniz yardımcı oluyorlar.

ilinizi seçin, tobloda yöntem kısmı var budan R13 ve D15 yöntemli firmaları bulabilirsiniz.

R13: R1 ila R12 arasında belirtilen işlemlerden herhangi birine tabi tutuluncaya kadar atıkların depolanması (atığın üretildiği alan içinde geçici depolama, toplama hariç)

D15 D 1 ila D14 arasında belirtilen işlemlerden herhangi birine tabi tutuluncaya kadar depolama (atığın üretildiği alan içinde geçici depolama, toplama hariç)

dediğiniz şekilde sorgulama yaptım ama kayıt bulunamadı diyor. başka bir link falan bilen arkadaşlar var mı acaba tehlikeli atık ara depolama lisanslı firmaları bulabileceğim. yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar ben Kocaeli'de bulunan tehlikeli atık ara depolama yapan firmaların tümüne nerden ulaşabilirim acaba?

bu site şimdilerde yapım aşamasında diyor. tehlikeli atık toplayan tesislerin tam listesine nereden ulaşabiliriz? bir de link değil de elinde olan varsa koysun şuraya

@Burak Bilen

bu linki verebilirim.yardımcı olur ancak burada tüm türkiye lisans ve izne sahip tesis listesi var il bazında arama da yapabilirsin.aralarından kendinle ilgili olanları seçmelisin.istediğin şekilde bir tablo oluşturursan burada paylaşman hepimize faydalı olur.

@Burak Bilen
aynen hepsizi kapsıyor sadece lisans olarak düşünmeyin çevre izni alan tesislerde var burada açılan tabloda lisans-izin konusu kısmında neye tabi oldukları lisans isimleri yazıyor oradan takip etmelisin bir yan sütununda ise atık kabul kodlaıda mevcut..

@Burak Bilen
izin lisans konusu "emisyon" olan bir tesis geri kazanım değildir.her türlü tesis işletme olabilir emisyon konulu çevre iznine tabidir. lisans konusu sütununda tehlikeli atık geri kazanım vs yazan tesislerin atık kodlarına tıklayarak açılan sayfadan ilgilendiğiniz atık kodunu aratabilirsiniz.

yok aslında benim amacım tehlikeli atık toplayan tesisler elimin altında olsun istiyorum. ama bir türlü bulamadım şu tesisleri

kendi tesisimi listede bulup işaretledim tesisimden örnek vereyim tehlikeli atık geri kazanım gfb ye sahibiz. Reklamda yapimm:) bidon varil ıbc geri kazanım:)

@Burak Bilen

ayıkladığın zaman bizimlede paylaşmanı tavsiye ederim:)

Adsızhh.png

öncelkle herkese merhaba . tehlikeli atıkn ara depolama lisansı almam için ne tyapmam gerekiyor. yardımcı olursanız sevinirim.

@esrayalurlar
  • tehlikeli atıkların kontrolü yönetmeliği
  • atık ara depolama tesisleri tebliği
  • atıkların karayolunda taşınmasına ilişkin tebliğ
  • hangi atık kodları için başvuracaksanız o atık kodları içinde ilgili mevzuataları incelemelisiniz.