• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli atık bertaraf yöntemleri

Adem Taş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MANİSA ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
merhaba arkadaşlar, işletmemiz için atık yönetim planı hazırlıyorum. daha önce elimizde stok olarak bulunan atıklar var. bu atıkların geri kazanım/bertaraf tesislerine gönderilmiş değil. aşağıda kodları verilen atıkların bertaraf/geri kazanım yöntemi ne olabilir?
1. 08 03 17 (Atık tonerler)
2. 20 01 35 (ıskartaya çıkmış elektronik atıklar)
3. 16 06 02 (atık piller)
4. 15 02 02 (kontamine olmuş bezler, üstübüler)
5. 20 01 21 (florasan lmbalar)

1. 08 03 17 (Atık tonerler).............>D10
2. 20 01 35 (ıskartaya çıkmış elektronik atıklar)......>D5
3. 16 06 02 (atık piller)...................>D5, olabilir
4. 15 02 02 (kontamine olmuş bezler, üstübüler)................>R12 olabilir
5. 20 01 21 (florasan lmbalar)..........................>R13,D5

teşekkür ederim yasemin hanım. ilave olarak 13 05 02'yide sorayım bu ne olabilir

D5 Özel mühendislik gerektiren düzenli depolama (çevreden ve herbiri ayrı olarak izole edilmiş ve örtülmüş hücresel depolama ve benzeri), olabilir diye düşünüyorum

arkadaşlar birşey soracağım lütfen acil yardımcı olurmusunuz.
plastik+yağ+su karşımlı bir atıkyağım var. izaydaşa göndereceğim hangi kodla çıkışını yapacağım. analiz yaptrmadan yollayacağım

Didem arkadaşım,

130506 kodu ile gönderebilirsin. Bu kod ile alabiliyorlar. Tabi tekrar görüşüp onay alabilirsin istersen.

Kolay gelsin.

hımm teşekkür ederim, görmedim ben bu maddeyi.

Ancak su miktarıda var atığımın içerinde ve 130507 kodlu olarak vermek istediğim zaman izaydaşın bertaraf kod listesinde bulunmamakta. Gelip atığımı aldıkları zaman su miktarınında fazlalığını görünce sorun ederlermi sizce?
Böyle bir durumla karşılaşmadımda

Sorun etmezler sanırım. Daha önce böyle sizin atığınıza benzer bir atık gönderimi yapmıştım ve sorun olmamıştı. İlgili kişiyle konuşursanız size daha net cevap vereceklerdir. Biz ne kadar yazarsak yazalım sizin içinizi ancak onlar rahatlatabilirler ki, sorun olacağınıda düşünmüyorum :) Firmayı arayın.

izaydaşın güzel bir tarafı var!!!!! siz bertaraf formunu doldurun teklifi alın sonra sorularınızı sorun dediler birkaç kez bana, oyuzden burada sormak emin olmak istedim. Neyse teklifimizi aldıktan sonra sorularla boğarım artık onları ;)

Arkadaşlar Günaydın.
tehlikeli atık bertaraf tesisileri için fiziki koşulların (tesis, alan bölümler vs.) nasıl olması gerekiyor acaba bilgi verebilir misiniz?
internette bulamadım bir türlü.

@Tolgay Doğan
Merhaba,
Aşağıda yer alan linkte, fiziksel şartlar ile ilgili dokümanlar mevcut. Ekte de tehlikeli atık geri kazanım tesisleri için gerekli dokümanı bulabilirsiniz.
İyi çalışmalar
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• TehlikeliAtikGeriKazanim.pdf
    125.9 KB · Görüntüleme: 115