• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli atık beyanı

Özkan B.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çevre Danışmanlığı
Tesiste oluşan Tehlikeli Atığı 180 gün sonunda atık miktarım az da olsa dahi Lisanslı Tesise gönderip ardından atık beyanında bulunmam gerekli mi? Yoksa atık miktarı az olduğundan dolayı Tehlikeli Atık Sahasında belli bir süre daha bekletebilir miyim? Bu atıkları Tehlikeli Atık Sahasında olduğundan dolayı çalışma yılını boş beyanda bulunup stokta gösterebilir miyim ?Örneğin; 50 kg. Flüoresan Lamba ve 60 kg. Kartuş

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Bakanlık daha önceki yıllarda ki hataları düzeltebilmek için sistemi acabiliyormu ornegin 2013 yılı beyanında düzenlemeye izni veriyor mu

çalışma
@Ulaş Özdemir
geçmişe yönelik işlem yapılamıyor diye diyorum. belki şuanda sistemde değişiklikler yapıldı, güncelleme için açma gelmiş olabilir ama pek mümkün olacağını düşünmüyorum

Başlığı görünce başka konu açmak istemedim.. Umarım cevaplayan olur.. Lisanslı bir TAT firmasında işe başladım. Tehlikeli atığımız ve geçici depo alanımız var.. benden önceki mühendis, yılda bir 'tehlikeli atık beyanı' yapmış..martta atık beyan sistemi acılır dediler. Çevre bilgi sisteminde atık beyan işlemleri(tabs) başlığı altında acıldı galiba. Ancak tıklıyorum hiçbişey olmuyo, güncelleyemiyorum.. Bu konuda yardımcı olabilecek, bilgilendirecek olan varsa cevap bekliyorum..şimdiden teşekkürler..

@gamzedeyim şuan sistem giriş yapılamıyor
Service Temporarily Unavailable
The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.
Apache/2.2.3 (Red Hat) Server at motatkds.cevre.gov.tr Port 80

geçici bir sorun diye düşünüyorum (yoğunluk) gün içerisinde fbs@cevre.gov.tr adresine mail de atabilirsiniz.

Ben de az önce işlem yapmaya başlamıştım ama bir türlü yüklenmemişti. Sayfayı yeniledikten sonra da sürekli yukarıdaki hatayı aldım. Demek ki sıkıntı bende değilmiş.

Firmaya ait Kapasite Raporunda tek bir NACE Kodu altında Üretim Kapasitesi olarak 5 farklı madde var ve bunların 3 tanesinin birimi kilogram diğer 2 tanesi isi adet olarak geçmektedir. TABS uygulamasında Tesis Kodu NACE Bilgileri kaydını nasıl yapmam gereklidir? (Üretim yapan bir firma)

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

@Hatice Tekcan öncelikle teşekkürler :)
Vergi Levhasında ve Kapasite Raporunda bir tane NACE Kodu var fakat bana göre Üretim Kapasitesine baktığım zaman 3 adet ayrı NACE kodu oluşturabiliyorum. Vergi Levhası ve Kapasite Raporunun dışına çıkmamam mı lazım, yoksa Madde Kodunun başındaki koddan yola çıkarak ona bir NACE kodu oluşturup 3 adet NACE kodu girebilir miyim? Bu konuda kararsız kaldım.

@Özkan B. özkan bey ben TABS sistemine bir haftadır giremiyorum..sistem açılıyor ancak tesis bilgileri güncellemem lazım tıklanmıyor. Hatta nace kodu falan hiç bişey seçemedim, vergi levhasındaki kodu girince bişey olmuyor.. siz nasıl yaptınız acaba, benim sistemde bi sorun mu var acep? cevaplarsanız sevinirim veya sistemi kullanabildiniz mi?

@gamzedeyim ben dün 3 tane beyan yaptım sistem çalışıyor. NACE kodları değişti diye biliyorum, varsa kapasite raporundaki kodu deneyin yada
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
buradan sorgulama yapabilirsiniz.

@gamzedeyim bende sistemi kullanabiliyorum şu anda bir sıkıntı yok. Fakat sizin sitemde bir sıkıntı olmuş olabilir. Ana sayfada Atık Yönetim Uygulaması TABS seçeneğinin altında Uygulama Destek Hattı telefon numaraları var o numaralardan irtibata geçmeye deneyebilirsiniz. Eğer ulaşamazsanız konu ile ilgili e-mail orada bulunan mail adresi veri değerlendirmeye mail atmayı deneyebilirsiniz.