• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli atık beyanları

E. Cihan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
N/A Environment
Sistem Eylül ayında yeniden açılacak deniyordu ancak henüz bir haber yok. Bilgisi olan var mı ?

merhaba,
il çevreye taşıma nüshalarının D kopyasını teslim edecekmiyiz? Teslim edilecek ise ekte neler olmalı? (atık yönetim planı,dilekçe vs.)

@İsrafil Yılmaz keşke atar yapmasaymışsınız.

UATF’larının Atıkların Karayolunda Taşınmasına İlişkin Tebliğinin 5 ve 25 inci maddeleri doğrultusunda ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine gönderilmesi gerekmektedir.
Bu bağlamda, atık üreticileri ile geri kazanım /bertaraf tesisleri bahse konu atıkların geri kazanıldığına veya berataraf edildiğine ilişkin UATF’larının Bakanlığımıza gönderilmemesi gerekmekte olup, gönderilen bahse konu dokümanlar dikkate alınmayacaktır.

@İsrafil Yılmaz
O halde bildiğiniz şeyi düzeltelim; D nüshaları İl Müdürlüklerine gönderiliyor. Oradaki uyarı Bakanlığa gönderilmemesi için. Bakanlığa gönderirseniz dikkate alınmaz, İl Müdürlüğünüze gönderin diyorlar.

@Büşra Mülayim
Büşra Hanım, ilgili tebliğ kapsamında 15 li kodlar yoktur. Bu sebepten 15 li kodların bildirimini yapmayacaksınız.
Tebliğ'in kapsam kısmını ve Ek-2'de verilmiş olan atık kodlarını inceleyerek beyanınızı bu şekilde yapmanızı tavsiye ederim. Kolay gelsin.

harita hatasının düzeltilmesi için sistem geçici olarak hizmet veremiyor. uyarısı çıktı bende de ama ben daha öncesinde işaretlememi yapmıştım.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
sayfasından bilgileri girdim ve güncelleme yapabiliyorum. deneyin isterseniz.

Merhabalar, motat üzerinden lisanslı firmaya vermiş olduğum 20 01 26 kodlu bitkisel atık yağımın beyanını giden uatf kısmından ilgili atık kodu çıkmadığından yapamamaktayım. Kod neden çıkmıyor ya da ben yanlış yerde miyim? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

@yagmurguner

Sistemin açık olmaması lazım. Motat'tan kastınız atık transfer talebi mi yaptınız?