• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli Atık Geri Kazanım Tesislerine Kamera Sistemi Kurulması

Melike Yıldız Kurtar

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Etken Çevre Danışmanlık
Arkadaşlar merhaba,
İl çevreden gelen yazıya göre tehlikeli atık geri kazanımı yapan tesislerin 01.06.2018 tarihine kadar tesislerine kamera sistemi kurdurması gerekiyor ve kurdurulan sistemdeki kayıtların 6 ay süre ile saklanması talep edilmekte. Aramızda aynı yazı ile karşılaşan ve tesisine bu sistemi kurduran arkadaşlar var mı? İl Çevrenin belirttiği kriterlere uygun bir şekilde bu sistemi kurabilecek bir firma arayışı içerisindeyim, öneri ve yardımlarınızı bekliyorum..

Tüm kamera güvenlik şirketleri bu sistemi kurabilir. Yönetmelikte en az 1 ay saklanmalıdır yazıyor. aşağıda yönetmeliği ilgili kısmını görebilirsiniz. 6 ay saklanmasınıda isteyebilirler tabi üst sınır yok yönetmelikte. 6ayda saklanır 1tb harddisk 5 kamerayı 1 ay saklıyorsa 6tb disk konulur kayıtlar saklanır. bende kurdurdum internetten buldum güvenlik firmalarını en uygun fiyat verenine yaptırdım sizde öyle yapın. kayıtların 1ay ya da 6 ay saklandığına dairde şirketten yazı talep edin. İl çevreyede gösterirsiniz.
AMBALAJ ATIKLARININ KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ (27 Aralık 2017 ÇARŞAMBA ) sayı 30283
Ambalaj atığı toplama ayırma tesislerinde sağlanması gereken kriterler
MADDE 29 f) Kabul ettikleri atıkların takibi amacıyla tesis giriş ve çıkış noktalarına, tesise uzaktan erişim imkânı da sağlayan gerekli kamera kayıt sisteminin kurulması, Bakanlıkça veya il müdürlüklerince talep edilmesi durumunda kayıtların sunulması amacıyla elde edilen kayıtların en az otuz gün süreyle saklanması,

Bize iletilen yazıda en az 6 ay süre ile saklanması gerektiği ve görüntülerin denetimlerde istenileceği yazıyor. Durum tam anlamıyla Tehlikeli atık geri kazanım firmalarına özgü sanırım. Dediğiniz gibi harddisk boyutunu biraz fazla tutmamız gerekecek, uygun bir şey bulurum umarım. Teşekkürler..