• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli atık mali sorumluluk sigortası yaptırmaktan muaf olanlar kimlerdir?

@çağla kaya
Tehlikeli Maddeler ve Tehlikeli Atık Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası adı altında,sadece tehlikeli atıkları içermemektedir.

Resmi Gazete Tarihi: 05.07.2008 Resmi Gazete Sayısı: 26927
ATIK YÖNETİMİ GENEL ESASLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK

Mali sorumluluk sigortası yaptırma yükümlülüğü

MADDE 12 – (1) Tehlikeli atıkların toplanması, taşınması, geçici ve ara depolanması, geri kazanımı, yeniden kullanılması ve bertarafı faaliyetlerinde bulunanlar, faaliyetleri nedeniyle oluşacak bir kaza dolayısıyla üçüncü şahıslara ve çevreye verebilecekleri zararlara karşı ilgili yönetmelik ile belirlenen esaslara göre tehlikeli atık malî sorumluluk sigortası yaptırmak zorundadırlar. Sigorta yaptırma zorunluluğuna uymayan kurum, kuruluş ve işletmelere bu faaliyetler için izin verilmez.

@çağla kaya
Sağlık kuruluşları ekteki yazı kapsamında tehlikeli atık mali sorumluluk sigortasından muaftırlar.

Ekli dosyalar

• Tehlikeli Atık Mali Sorumluluk Sigortası Muafiyet.pdf
    205.9 KB · Görüntüleme: 129
@Tunç Bozkurt

Sağlık kuruluşu olarak değil de, genel bütçeli sağlık kuruluşları demek doğru olmaz mı Tunç Bey.. daha önce bunun ikilemine düşen biri olarak, üniversite hastaneleri özel bütçeli olduğundan bu kapsama girmiyor mesela.

Ben de elimdeki yazıyı paylaşıyorum. Sonuç olarak tehlikeli atığın miktarına ve türüne bakılmaksızın Tehlikeli Atık Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası yaptırılması gerekiyor.

Ekli dosyalar

• 000 - RESMİ YAZI - Tehlikeli Atık Mali Sorumluluk Sigortası.jpg
    000 - RESMİ YAZI - Tehlikeli Atık Mali Sorumluluk Sigortası.jpg
    562.5 KB · Görüntüleme: 122
@Filiz Bali

Filiz Hanım, gönderdiğiniz tebligatı okudum. Ancak Tehlikeli atıklar için böyle bir zorunluluktan bahsediyor. Benim sorum ise ambalaj atıklarına dair böyle bir zorunluluk var mı ?

@Orhan_Yılmaz

Orhan Bey, konu başlığına istinaden sundum yazıyı. yakın zaman aldığım bir görüş olduğu için paylaşmak istedim. sizin sorunuzla ilgili bilgim yok.