Tehlikeli atık taşıyan araçlara mobil takip sistemi takılması

Tarık Can

Genel Yönetici
Kayıt
11 Aralık 2008
Mesajlar
1.151
Beğeniler
685
Şehir
Aydın, İzmir, Manisa
#1
Merhabalar arkadaşlar,

Bu konu hakkında bilgisi olan var mıdır bilmiyorum. Ama muamma bir mevzu.

"Resmi Gazete Tarihi: 18.01.2013 Resmi Gazete Sayısı: 28532
ATIKLARIN KARAYOLUNDA TAŞINMASINA İLİŞKİN TEBLİĞ"e göre
Mobil cihaz taktırılması zorunluluğu
GEÇİCİ MADDE 2 – (1) Bu Tebliğin yürürlüğe girmesinden önce lisans almış olan firmaların araçlarına bu Tebliğin yürürlüğe girmesini müteakip 1 yıl içinde mobil cihazı taktırılır ve gerekli eğitimlerin alınması sağlanır.

ifade eder.

Bakanlıkla 4 ay önce görüştüğümüzde şu an mobil cihaz ile ilgili yetkili firma yok. sitede ilan vereceğiz. dendi. şimdilerde yoklayım dedim kimseye ulaşamıyorum. 18.01.2014 tarihine kadar araçlara mobil takip cihazı taktırıp, şoförlere de eğitim aldırmak gerekiyor. bununla ilgili bilgisi olan?
 

akint.

CMNet Üyesi
Kayıt
24 Şubat 2009
Mesajlar
90
Beğeniler
54
Şehir
Ankara
#2
Aynı konudan bende müzdaribim Tarık Bey bir aracımıza Tehlikeli atık taşıma lisansı alırken Motat, güvenlik danışmanı, SRC5 vs. taahhütler verdik. Ortada bişey yok hala 18.01.2014 te taahhütler bitecek. İl çevredekilerde kesin bişey söylemiyor. Bilgisi olan varmı?
 
Kayıt
21 Eylül 2013
Mesajlar
460
Beğeniler
345
Şehir
istanbul
#3
Merhabalar arkadaşlar,

Bu konu hakkında bilgisi olan var mıdır bilmiyorum. Ama muamma bir mevzu.

"Resmi Gazete Tarihi: 18.01.2013 Resmi Gazete Sayısı: 28532
ATIKLARIN KARAYOLUNDA TAŞINMASINA İLİŞKİN TEBLİĞ"e göre
Mobil cihaz taktırılması zorunluluğu
GEÇİCİ MADDE 2 –
(1) Bu Tebliğin yürürlüğe girmesinden önce lisans almış olan firmaların araçlarına bu Tebliğin yürürlüğe girmesini müteakip 1 yıl içinde mobil cihazı taktırılır ve gerekli eğitimlerin alınması sağlanır.

ifade eder.

Bakanlıkla 4 ay önce görüştüğümüzde şu an mobil cihaz ile ilgili yetkili firma yok. sitede ilan vereceğiz. dendi. şimdilerde yoklayım dedim kimseye ulaşamıyorum. 18.01.2014 tarihine kadar araçlara mobil takip cihazı taktırıp, şoförlere de eğitim aldırmak gerekiyor. bununla ilgili bilgisi olan?
aynı durum devam ediyor. tıbbi atık aracı için lisans alma sürecinde bu konu hakkında il müdürlüğü ile görüştüm. henüz bir kuruluşa yetki vermediklerinden bundan sorumlu değilsinz dediler.

Aynı konudan bende müzdaribim Tarık Bey bir aracımıza Tehlikeli atık taşıma lisansı alırken Motat, güvenlik danışmanı, SRC5 vs. taahhütler verdik. Ortada bişey yok hala 18.01.2014 te taahhütler bitecek. İl çevredekilerde kesin bişey söylemiyor. Bilgisi olan varmı?
tıbbi atık taşıyan firmamızın lisansını yenileyeceğiz ancak kafama takılan konu güvenlik danışmanları. bu güvenlik danışmanlığı işini kim yapar ? bakanlık yetki verir diyor ama kim bunlar :)
 

akint.

CMNet Üyesi
Kayıt
24 Şubat 2009
Mesajlar
90
Beğeniler
54
Şehir
Ankara
#4
tıbbi atık taşıyan firmamızın lisansını yenileyeceğiz ancak kafama takılan konu güvenlik danışmanları. bu güvenlik danışmanlığı işini kim yapar ? bakanlık yetki verir diyor ama kim bunlar :)
Mrb Abdulkerim bey bu konuyla ilgili il çevreye taahhüt verdik. Tehlikeli Maddelerin Karayolunda Taşınması Hakkında Yönetmeliğin 10. Bölümünde yer alan Madde 33’e göre “Bu Yönetmelik kapsamındaki faaliyetleri gerçekleştiren işletmelerin, ADR Bölüm 1.8.3’te yer alan hükümlere göre tehlikeli madde güvenlik danışmanı istihdam etmesi veya tehlikeli madde güvenlik danışmanından hizmet alması zorunludur. Tehlikeli madde güvenlik danışmanı eğitimi, sınavı, yetkilendirilmesi, görev, yetki ve sorumlulukları ile ilgili hususlar Bakanlıkça belirlenir.” Bu madde 01.09.2014 e kadar geçerli fakat bakanlık bununla ilgili bir yetkilendirme yapmadı. Bekliyoruz bakalım :)
 
Kayıt
24 Ağustos 2011
Mesajlar
308
Beğeniler
256
#6
Merhabalar arkadaşlar,

Bu konu hakkında bilgisi olan var mıdır bilmiyorum. Ama muamma bir mevzu.

"Resmi Gazete Tarihi: 18.01.2013 Resmi Gazete Sayısı: 28532
ATIKLARIN KARAYOLUNDA TAŞINMASINA İLİŞKİN TEBLİĞ"e göre
Mobil cihaz taktırılması zorunluluğu
GEÇİCİ MADDE 2 –
(1) Bu Tebliğin yürürlüğe girmesinden önce lisans almış olan firmaların araçlarına bu Tebliğin yürürlüğe girmesini müteakip 1 yıl içinde mobil cihazı taktırılır ve gerekli eğitimlerin alınması sağlanır.

ifade eder.

Bakanlıkla 4 ay önce görüştüğümüzde şu an mobil cihaz ile ilgili yetkili firma yok. sitede ilan vereceğiz. dendi. şimdilerde yoklayım dedim kimseye ulaşamıyorum. 18.01.2014 tarihine kadar araçlara mobil takip cihazı taktırıp, şoförlere de eğitim aldırmak gerekiyor. bununla ilgili bilgisi olan?
Arkadaslar konu hakkında bilgisi olan var mı?
 
Kayıt
8 Ekim 2011
Mesajlar
190
Beğeniler
88
Şehir
Orhangazi,BURSA
#11
Tehlikeli Atık Taşıma Lisansı almam gerek Mobil Atık Taşıma sistemini/Cihazını takıp sistem eğitimlerini veren firma varmı?
 
Kayıt
3 Ocak 2013
Mesajlar
278
Beğeniler
48
#12
Arkadaşlar merhaba,
mobil cihaz taktıran varmı? il çevreye başvuru yapıyoruz değilmi, şartları nelerdir başvuranınız varmı???