Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli Madde Deşarjı

Konu, 'ARŞİV' kısmında Yasemin Aslantürk Çebi tarafından paylaşıldı.

 1. Merhaba Arkadaşlar;

  1. Tehlikeli Madde Deşarjı konulu GFB veya Çevre İzni alan var mı? Tesisin sektörü nedir.?
  2. Tehlikeli Madde Deşarjı konulu gfb ve çevre izin süreci, atıksu konulu gfb ve çevre izin sürecinden farklı yönleri nelerdir.?
  3. Tehlikeli madde deşarjında yapılan arıtmanın genel çalışma prensibi nedir? Örnek proje var mı ?
  4. Bir tesiste oluşan tehlikeli maddeler ( sıvı hal.) sizce belirli standartlarda arıtma yapılıp alıcı ortama deşarj mı edilmeli yoksa bir tankda depolanıp belirli periyorlarda tehlikeli atık bertaraf tesislerine mi gönderilmeli?

  Not: Tesiste asfalt saha içerisinde sıvı halde tehlikeli kimyasal kullanılıyor ve bu sıvının bir kısmı sahadaki yağmur suları ile birleşerek denize akıyor.Sıvının bir emici malzeme ile emilmesi mümkün değil.
  Teşekkürler...
   
 2. Cansu Bağ

  Cansu Bağ CMNet Üyesi

  1-)Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği Tablo 14 KİMYA SANAYİİ ATIK SULARININ ALICI ORTAMA DEŞARJ STANDARTLARI ile ilgili GFB başvurusu yaptım ben fakat dereye deşarj ediliyor.
  2-) Arıtma tesisi Onayı ve Deşarj İzni mevcut bende. GFB yeni alındı.
  3-)Su kirliliği Kontrolü Yönetmeliği Tablo 14.10 daki standartları sağlayabilecek arıtma tesisi kurulmuş. Maalesef ki elimde projesi yok.
  4-)Tesis yetkilileriyle bu konuda maliyet analizi yapabilirsiniz. Çıkan atık miktarınız ve bunu bertaraf firmaları ne kadara alıyor. Yeni kurulacak olan bir arıtma tesisi maliyeti ne kadar?

  Notunuza cevaben; Asfalt sahanın üzeri kapatılıp tesis çıkışlarına kör bir kanal yaptırılabilir. Kanal varsa; kanal çıkışlarına acil durumlara karşı kapak yapılabilir. Firma ismi olmadan fotoğraf yollayabilirseniz bu konuda daha net yardımcı olabilirim.

  İyi Çalışmalar...
   

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...