Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı sınav tarihleri duyurusu...

Konu, 'ARŞİV' kısmında Olgaç SÜRMELİHİNDİ tarafından paylaşıldı.

 1. ULAŞTIRMA,DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI
  TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANI (TMGD)
  2016 YILI SINAVDUYURUSU

  Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hakkında Tebliğ çerçevesinde;Bakanlığımızca yetkilendirilen eğitim merkezlerinden, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı EğitimTamamlama Belgesi alarak sınava girme hakkı kazananlar için 2016 yılı içerisinde 2 (iki) adet Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Sınavı yapılacaktır.Sınavların Ankara, İstanbul(Anadolu Yakası) ve İzmir’de yapılması planlanmaktadır.
  Sınav tarihleri ile sınav başvuru başlangıç ve başvuru bitiş tarihleri aşağıda belirtilmiştir.

  2016 YILI TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANI(TMGD)SINAV TARİHLERİ

  SINAV TARİHİ

  BAŞVURU BAŞLANGIÇ TARİHİ

  BAŞVURU BİTİŞTARİHİ

  16NİSAN 2016

  19ŞUBAT 2016

  18MART 2016

  08EKİM 2016

  12AĞUSTOS 2016

  09EYLÜL 2016
  1) 16NİSAN 2016TMGD SINAVI İÇİN,
  Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Eğitimi vermek üzere Bakanlığımızca yetkilendirilen eğitim Merkezleri tarafından 19Şubat 2016günü saat 21.00’e kadar tamamlanmış eğitimlere katılanlar 18Mart 2016 tarihisaat 24.00’e kadar 16Nisan 2016 tarihinde saat 10:00’dayapılacak TMGD sınavınabaşvuru yapabilirler.
  2) 08EKİM 2015 TMGD SINAVI İÇİN,
  Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Eğitimi vermek üzere Bakanlığımızca yetkilendirilen eğitim Merkezleri tarafından 12Ağustos 2016 günü saat 21.00’e kadar tamamlanmış eğitimlere katılanlar 09Eylül 2016 tarihi saat 24.00’e kadar 08Ekim 2016 tarihinde saat 10:00’da yapılacak TMGD sınavına başvuru yapabilirler.
  NOT: 1)Bakanlık gerektiğinde sınav tarihlerinde değişiklik yapabilir.
  2)Bakanlık ihtiyaca göre TMGDE Sınavı için ayrıca duyuru yapacaktır.
  AÇIKLAMA :

  1) Eğitim Merkezlerinden eğitim almış ve Bakanlığımızca eğitimi onaylanmış kişiler kendi (e-devlet) şifreleri ile www.turkiye.gov.tr adresinde bulunan Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü hizmetlerinden Sınav Başvuru hizmetini kullanarak veya TMGD eğitimi aldıkları eğitim merkezlerinin yetkilisine ait (e-devlet) şifresi ile en son altı ay önce çekilmiş (yüz hatlarının tamamı gözükecek şekilde ve renkli) resimleri taranarakkamu.turkiye.gov.tr adresinden müracaatta bulunabilirler. Kendilerine ait resimleri taranmamış olan adaylar sınava alınmayacak olup, sınava alınmış olsalar bile sınavları geçersiz sayılacaktır.
  Sınav başvuru başlangıç tarihinden önce Bakanlığımız evrak kaydına giren kursiyerlerin resim düzeltme talepleri işleme alınacak olup, sınav başvuru tarihinden sonra yapılan resim düzeltme talepleri bir sonraki sınav için dikkate alınacaktır.

  Eğitim kurumunun kapatılmış olması halinde sınav başvurusu yapacak kişi kendi şifresi veya herhangi bir eğitim kurumu aracılığıyla müracaat edebilecektir.
  2) Sınav ücreti,50 TL.dir. Sınav ücreti, sınava girecek olan şahsın T.C. kimlik numarası belirtilerek Halkbankası’nayatırılacaktır.Ayrıca, sadece sınavı kazanan kişiler T.C.kimlik numarasını belirtilerekTMGD Sertifika için 602 TL.(2016 yılı için) ücreti deHalkbankasınayatıracaklardır.
  3) Sınav müracaatında bulunmuş ancak sınav ücretini yatırmayanlar adına sınav giriş belgesi düzenlenmeyecek ve bu kişiler sınava kabul edilmeyeceklerdir.
  4) Adaylar, sınav giriş belgelerinihttp://www.turkiye.gov.tr adresinden e-devlet şifreleri ile veya sertifikalarını aldıkları eğitim kuruluşları aracılığıyla http://kamu.turkiye.gov.tr adresinden temin edebilirler. Adaylara ayrıca posta ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar, sınava gelirken sınav giriş belgeleri ile resimli kimlik belgelerini (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) yanlarında bulundurmak zorundadır. Söz konusu belgeleri ibraz etmeyenler sınava giremezler.
  5) Sınav ücreti hiçbir şekilde iade edilmeyecektir.
   
  tayfun aydın bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.