• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli ve tehlikesiz atık depolaması hk.

Volkan Azak

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar merhabalar,

yeni başladığım iş yerinde çevre ile alakalı bir çok eksik var bunlardan öncelikli olarak belirlemiş olduğum atık odaları hakkında yardımlarınız için teşekkür ederim,

çalıştığım firmada Altın üzerinedir.(patlatma,ergitmce,üretim,içi boş,döküm vs.)yapılmaktadır. ayrıca Plaza şeklinde olup gümrükleme,müşavirlik (ofis tarzında) yerlerde mevcuttur. Buradan çıkacak atıklar aşağıdaki gibi olacağı yönündedir,

1.bitkisel atık yağ (kızartma yağları,yemek yağlar vs.) 20 01 26 * A (TEHLİKELİ ATIK)
2.aseton-methanol-triklorüetilen,alkol 14 06 03 * (TEHLİKELİ ATIK)
3.ambalaj atıkları(kağıt,karton,plastik) 15 01 06 (TEHLİKESİZ ATIK)
4.florüresan, lamba 20 01 21 * (TEHLİKELİ ATIK)
5.atık elektronik atıkları (bilgisayar bileşenler vs.)
6.kontamine atıklar (tehlikeli atık ile kontamine olmuş atıkları)
7.evsel atıklar
8.metal hurda atıkları
9.hidrolik mekanik yağlar
10.alçı atıkları
11.cam atıkları
12.harfiyyat atıkları

aklıma gelen bunlar şimdilik;
buna göre sorum,
7 ve 10'da belirtilen atıklar Belediye tarafından alınmaktadır. Fakat şunda hata olarak gördüğüm bir noktaya değinmek isterim,
belediye tarafından alınan bu atıklar konteynırlar açık alanda bunların üzerine bir sundurma yapmak gereklimi (yağmur,kardan) etkilenmemesi için böyle bir zorunluluk varmı ? varsa nerede yazmaktadır?
diğer atıklar içinde aynı odada olup fakat farklı bölmelerde olması ve dökülebilir atıklar için altlarından drenaj hatları yapılıp farklı depolara biriktirilmesi öngörmekteyim.
tabiki tehlikeli atıklar ile tehlikesiz atıkların ayrı depo alanlarında biriktirmeyi düşünüyorum,
birde bu tehlikeli ve tehlikesiz atıkları bina içinde gönderim esnasında zor olmayacak şekilde araça yüklenmesi sırasında kolay olacak bir yer var orayı düşünüyorum yapabilirmiyim. yönetmlikte tesis dışında betonarma yapı diyor fakat tesisi dolaştığımda böyle bir yerin mevcut olmadığı gördüm sorun olabilir mi ?

paylaşımlarınız için teşekkür ederim,

uygun gördüğüm yerin fotoğraflarını ve nasıl bir düzen leme yapacağımı cizimlerle daha sonra eklemeyi düşünüyorum, umarım yardımcı olursunuz teşekkürler,

birde merek ettiğimden eklemek istedim hepsi bir yerde olsun hemde
-5 kat otopark mevcut bunun taze hafa üfleme ve emiş bacaları binanın en üstünde olması mı gerekli yoksa yer zemininden(yol ile aynı kotadan) atılmasında sorun olurmu (emisyona tabi mi?)
teşekkürler,

bilgisi olan yokmu acaba veya yardımcı olabilecek konu hakkında ?[DOUBLEPOST=1363888751,1363816050][/DOUBLEPOST]bilgi verecek kimse yokmusorumanlaşılmadımı ? yardımcı olabiliecek yokmu ?

teşkkürleri

iyi çalışmalar,