• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli veya tehlikesiz yazdırılabilir atık etiketleri

TaytekPlatform

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
TAYTEK
Değerli Arkadaşlar, Taytek Platformu olarak tehlikenin iletişimle önleneceğini biliyoruz. İletişim de etiket ile başlar. Sizler için geliştirdiğimiz uluslararası standartlara uygun tehlikeli atık etiketine, tehlikesiz atık etiketine, atık levhasına ve atık posterine kar amacı olmayan, sosyal ve sürdürülebilir çevre bilinci oluşturma odaklı Taytek Platformundan ulaşabilirsiniz. Atık etiketlerini yazdırmak ve incelemek için lütfen
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
Ayrıca Çevre Mevzuatı ile ilgili değişiklikleri takip edebilir, Lisanslı Tesisler ve Lisanslı Nakliye araçları araştırması yapabilirsiniz. Daha çok çevre görevlisi ve çevre mühendisine ulaşmamız için sosyal medya hesaplarımızı takip ederek paylaşırsanız, sosyal sorumluluk projemizin amacına ulaşmasında destek vermiş olursunuz.

Şimdiden teşekkür eder başarılarla dolu bir çalışma hayatı dileriz.

Ekli dosyalar

• Çalışma Yüzeyi 1.png
    Çalışma Yüzeyi 1.png
    11.4 KB · Görüntüleme: 271
  • ETİKET ICON.png
    ETİKET ICON.png
    14.5 KB · Görüntüleme: 258
Merhaba,
Tehlikeli atıkların etiketleme işlemlerinde yönetmelik haricinde referans alabileceğimiz örnek bir etiketleme yapan firma mevcut mudur ? Bir de etiketleme yapabilmek için atıkların muhteviyatını MSDS leri gibi özelliklere ihtiyaç var mıdır ?

150101 TEHLİKELİ değildir.

akrilik-levhalik-levhali-jpg.21434

Teşekkür ederim ancak bu değil sanırım
(R) Risk ibaresi ve açık ifadesi
(S) Güvenlik ibaresi ve açık ifadesi

Atık kutusu üzerinde bulunan etiketlerimiz yeterli değildi. Danışmanımız yeni bir etiket gönderdi ve bu bilgilerin de yazılması isteniyor. Msds'lere baktım göremedim, nereden bulacağımı anlayamadım :/

Aynen ben de bunu buldum. Sıkıntı yaşadığım konu; buradaki ibareleri mevcut kimyasal ile nasıl eşleştireceğimi anlamadım.
Mesela msds 'de GHS02(alevlenir) işareti varsa bu tablodan bakıp R10(alevlenir) mi diyeceğim?

msds hazırlama mevzuatı ve atık yönetim mevzuatı farklı sadece atık ile ilgli konu madde 13 de geçiyor "Atık yönetim yönetmeliği" mevzusuna atıfda bulunun ve atık kodlarını yazın yeter.

Bu R ve S olayına gelirsek birbiriyle çok alakasız konular biri atığın bertaraf yöntemini seçiyor diğeri ise ürünün fizikokimyasal özelliğini.

Ayrıca R ve S ler eski mevzuatta kaldı artık H ve P ler var.

Ürünün fizikokimyasal özelliği ve atık bertaraf yöntemini karıştırmayalım.

Evet ben de msds'den atık yönetimine bir geçiş olabilir mi gibisine düşündüm ama pek birşey bulamadım. Md 13deki gibi daha genel bilgiler ile hazırlayacağım sanırım etiketi, elimdeki çok ayrıntılı :( Teşekkür ederim hepinize.