Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikesiz atık beyanı ile ilgili yardım

Konu, 'ARŞİV' kısmında deucevre tarafından paylaşıldı.

 1. deucevre

  deucevre CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar, size bir sorum olacaktı, bizler geçen yıla ait tehlikesiz atık beyan formunu bu sene sonuna kadar İl Çevreye vereceğiz sanırım(yanlışım varsa beni düzeltin), bu formla beraber ek olarak vermemiz gerek bir evrak var mı arkadaşlar, herkese kolay gelsin iyi çalışmalar
   
 2. Asım Erdoğan

  Asım Erdoğan CMNet Üyesi

  Merhaba,
  Söylediklerinizle beraber yıl sonunda eğer yürürlüğe girdi ise atık beyan sistemine bu tehlikesiz atıkları işlemeniz gerekmektedir.
  Saygılarıma.
   
 3. Özge Gökmen

  Özge Gökmen CMNet Üyesi

  Merhabalar,

  Bildiğiniz gibi 17 Haziran tarihinde yayınlanan "Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanım Tebliği"'nde beyanlarla ilgili

  8-ç) Tehlikesiz atık beyan formunu, her yıl takip eden yılın en geç Mart ayı sonuna kadar bir önceki yıla ait bilgileri içerecek şekilde Bakanlıkça hazırlanan internet tabanlı programı kullanarak doldurmak, onaylamak, çıktısını almak ve beş yıl boyunca bir nüshasını saklamakla
  ilgili bir madde geçmekte fakat yönetmeliğin sonunda bu maddenin 1.1.2013 tarihinde yürürlüğe gireceği bildirilmiştir. Bunun dışında yönetmelikte herhangi bir yerde beyandan bahsedilmediği için ve "Tehlikesiz ve İnert Atıkların Geri Kazanımı Tebliği" komple yürürlükten kaldırıldığı için şu an tehlikesiz atıklarla ilgili herhangi bir beyan işlemi de yapılmayacaktır.
   
  Gülfem Polat bunu beğendi.
 4. pinarodabasi

  pinarodabasi CMNet Üyesi

  Yani 2011 yılı Tehlikesiz Atık Beyanı yapılmayacak mı diyorsunuz
   
 5. Özge Gökmen

  Özge Gökmen CMNet Üyesi

  Evet, eski yönetmelik komple yürürlükten kalktığı için ve bu yönetmelikte de beyanlarla ilgili maddenin 2013 yılında yürürlüğe gireceğini söylüyor.
   
 6. sevilay

  sevilay CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar sormak istediğim bir konu var.Ambalaj atığı geri kazanımı yapan bir firma için GFB başvurusunda bulunacağız. başvurduğumuzda bizden Geri Kazanım İşlemlerinden kod seçmemiz gerekmektedir. Ambalaj atığı geri kazanımı yapan bir firma hangi kodu seçmelidir acaba. (R1 ila R13 kodlarından hangisi)
   

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.