• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz atık beyanı

Mahmut Konukcu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
THY Teknik A.Ş.
Herkese Merhaba,
Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği'nde 8. maddenin birinci fıkrasının (ç) bendi 1/1/2013 itibariyle yürürlüğe girdi. "Tehlikesiz Atık Üreticisi; ç) Tehlikesiz atık beyan formunu, her yıl takip eden yılın en geç Mart ayı sonuna kadar bir önceki yıla ait bilgileri içerecek şekilde Bakanlıkça hazırlanan internet tabanlı programı kullanarak doldurmak, onaylamak, çıktısını almak ve beş yıl boyunca bir nüshasını saklamakla yükümlüdür". Tehlikesiz atık beyanının nasıl yapıldığına dair bilgisi olan var mıdır? Tehlikeli atık beyanı ile aynı link üzerinden mi yapacağız?
Şimdiden teşekkürler, kolay gelsin.

01.01.2015 tarihinde başlayacak beyan yükümlülüğü doğrultusunda beyan edilecek olan 2015 yılı tehlikesiz atık bilgisinin, 2016 yılının Ocak ve Mart ayları arasında Bakanlığın Çevre Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilmesi gerektiği ifadesi tehlikesiz atık üreticileri için geçerlidir arkadaşlar. alıcılar bildirimi yapmakla yükümlüdür.

@Yıldız Doğan
Yıldız hanım tehlikesiz atık alan lisanslı firmalarda da şu durumdan dolayı sıkıntı var;2014 yılına ait tehlikesiz atık giriş çıkışları yapılıyor ama stok miktarını yazacağımız bir yer yok. Acaba tehlikesiz atık lisansına veya belgesine sahip tesislerde bekleyeceklerdir bence.

@Olgaç Sürmelihindi
Biz bizzat bakanlık personeli ile görüştük ve girmemiz gerektiğini belirttiler. 2014 yılı girişleri girdik ama kullanılan miktarları henüz girmediğimiz için stok miktarları görünmüyor.

@Yıldız Doğan
Bende eski çalıştığım yerde bütün ayları girmiştim ama stok miktarlarını girebileceğim bir alan yok. Peki siz beyanları gönderdiniz mi? Ben ayrı bir excel'de tutuyorum.

@Olgaç Sürmelihindi
bizim durum farklı konu ile ilgili hem bakanlığa hem de il müdürlüğüne yazı yazdık. onlardan cevap lisans tanımlama ile ilgili işlemlerin devam ettiği bilgisi alındı. bu yüzden eli mahkum elden teslim edecez.

@Yıldız Doğan
biz tehlikesiz atık toplama ayırma yapıyoruz.. Ben bildirimleri nasıl yapıcam aklım karıştı. 2014 ün hiç yazılmamış bildirim yapılmamış. ve 2014 ten sorumlu muyuz. 2015 ten itibaren başlamıyor mu

@evin müzeyyen
Allah'ın istediği yolda gidersek ve Allah yolundan gidersek o süreç ne kadar uzun olursa olsun Allah yardım ediyor ve istediğin yere geliyorsun.

@Ferhat Bağaç
Ferhat tehlikesiz atık toplama ayırma belgesini ne zaman aldıysan o tarihten itibaren bildirimleri yapmalısın.

@Olgaç Sürmelihindi
@Olgaç Sürmelihindi
burda paylaştığına göre 2015 ten itibaren yapılması gerekiyo yazılmıyor mu