• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz atık beyanı

Mahmut Konukcu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
THY Teknik A.Ş.
Herkese Merhaba,
Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği'nde 8. maddenin birinci fıkrasının (ç) bendi 1/1/2013 itibariyle yürürlüğe girdi. "Tehlikesiz Atık Üreticisi; ç) Tehlikesiz atık beyan formunu, her yıl takip eden yılın en geç Mart ayı sonuna kadar bir önceki yıla ait bilgileri içerecek şekilde Bakanlıkça hazırlanan internet tabanlı programı kullanarak doldurmak, onaylamak, çıktısını almak ve beş yıl boyunca bir nüshasını saklamakla yükümlüdür". Tehlikesiz atık beyanının nasıl yapıldığına dair bilgisi olan var mıdır? Tehlikeli atık beyanı ile aynı link üzerinden mi yapacağız?
Şimdiden teşekkürler, kolay gelsin.

@Ferhat Bağaç
sen 2013 ve 2014'ü excel formatında doldur ve mart ayı sonuna kadar dilekçe ile İl Çevre Müdürlüğü'ne götür. 2015 yılının verilerini 2016 yılında girilir. Aslında tehlikesiz atık üreticileri yazyor ama o tehlikesiz atık toplama ayırma tesislerini de kapsıyor bence.

@Yıldız Doğan
bu sorunumuna net bir cevap bulamadım ya :(

@Olgaç Sürmelihindi
Gecerli değilmiş arkadaşım başıma iş açma :)

sonuç olarak tehlikesiz atık üreticileri bu yıl bildirim yapacak mı? Zaman kalmadı sistem (MOTAT KDS) kapanacak. Ayrıca MOTAT KDS'ye bu atıkları gireyim dedim atığı verdiğimiz lisanslı firma çıkmıyor malesef. Birde Atık işleme yöntemine ne yazıcağız toplama ayırma lisanslı tesis için.

toplama ayırma tesislerinde beyan girme yeri yok. ben şuan elimle bir liste yapıorum şuan excell formatında oraya yazıyorum. belli olmaz ne yapckları pat diye isterlerse 1 senenin bilgilerini toplamak çok zor olur.

Merhaba Arkadaşlar,

İstanbul Bölgesinde Tehlikesiz Atık Toplama - Ayırma Tesisi kurmak için il müdürlüğüne ne tür belgeler sunulması gerekir. ( ÇED raporu, İtfaiye görüşü, Ruhsat vb.) Bu konuda çalışma yapmış arkadaşların yardım etmesi dileğiyle..

Tehlikesiz Atık Bildirimi' nin Ocak ile Mart ayında yapılması gerekir diyor tebliğde ancak hala online çevrede başvuruya böyle bir sistem açılmadı ya da bununla ilgili kendimizin hazırlayıp göndermesiyle ilgili bir haber de yok. Konuyla ilgili bilgisi olan var mı acaba?

@Hüseyin Tezcan
Siz sisteme girdiğinizde atık yönetim uygulaması (Motat/KDS/TABS) çıkması gerekiyor. Bu uygulama çıkmıyor mu?

@ibrahim59
Bende aynı sorunla karşılaştım, İl Çevreyi aradım bu konuda bilgi almak için ancak onlarda henüz Atık işleme yöntemine yazılması gerekeni bilmiyorlar. Biraz bekleyin dediler.

@Olgaç Sürmelihindi Olgaç Bey, Atık işleme yöntemine ne yazıyorsunuz? Birde 2015 yılı için tesisten gönderilen tehlikesiz atıkların toplamını mı beyan ediyorsunuz? Tek tek fatura girilmiyor sisteme. Ambalaj sistemindeki gibi çıkış yaptığımız atıkların girişleri nereye girilecek?

@Tuğçe Özdemir
duyuruda tehlikesi atık üreticilerinin, beyanlarını TABS' a yapacakları yazıyor ama atık beyan sistemini açtığımda bunun için yapılmış herhangi bir sekme göremedim ben.

@shalic

Sistemdeki yardım videolarını izlediğimde hem tehlikeli hemde tehlikesiz atık beyanını aynı yerden yapılacak diye anlıyorum. Yani eskiden sadece tehlikeli atık beyanı yaparken aynı anda tehlikesizi de girmemiz gerekiyor sanırım.
Ama kesin bilgi için çevre ve şehircilik il müdürlüğü ile görüşmek gerek sanırım.