• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz atık geri dönüşüm lisansı almak için sizlere sorduğum bir milyon soru

Arıkan17

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Empi Çevre
Hiç ek 1 dahilinde firmam yok diye üzülürken il çevre firmamı ek 1 kapsamına aldı. Çok güzel oldu hiç lisans almamışdım buda bi deneyim olcak sorularım çok umarım sıkılmadan okur ve cevaplarsınız.

Firmam düküm hanedir. Kapsamını sorgulaması için il çevreye yazı yazdım Firmamı Ek-2 3.4
"Kapasitesi 100 kg/gün ve daha büyük, 50 ton/gün altında demir dışı metallerin ergitildiği
ve/veya döküldüğü tesisler" olduğunu söylediler birde firmam piyasadan aldığı tehlikesis atıkları bakır bronz,pirin gibi metaleri geri dönüşüm amaçlı kullandığı için ek-1 (8.1) "Atık ara depolama, geri kazanım ve bertaraf tesisleri" kısacası ek-1 olarak bakanlığa baş vurup almam gerekiyor lisansı.

Gfb başvurusu için Çevre izin lisans yönetmeliği ek-3B bulunan hava emisyonu il müdürlüğü uygunluk yazısı var.Gfb verilirken Lisans konuları arasında tehlikesiz atıkların geri kazanımı başlığında il müdürlüğü uygunluk yazısı diyor bu yazı
ÇEVRE LİSANSI
BAŞVURUSUNDA BULUNACAK İŞLETMELERİN
SAĞLAMASI GEREKEN FİZİKİ ŞARTLAR
3-İşletmenin girişinde atıkların kontrolünün yapıldığı kabul ünitesi mevcuttur.

bu madde de kabul ünitesin bir standardı varmı. Ben bu u bulamadım tesisin içinde 6 metre karelik biyeri sarı boya ile kare içine alıp üzerine atık kabul ünitesi yazan bi tabla assam yetermi?

4-İşletmede geçici stoklama sahası bulunmaktadır.

bu madde içinde geçici stok sahası standartı bulamadım.Döküm firmam alduğı buronz bakır pirinci indiksiyon fırınlarının 3 m yanında biriktiriyor. bu stok alanı için nasıl bir standart sağlan malı.Biriktirme alanının altı betondan fe sızdırmaz üstü ise kapalı yağmurla temas etmiyor firmanın iinde kısacası stok sahası dediğimiz yer.

YARDIM