• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz atık geri kazanım lisans başvuru

zeynepülken

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Atılım Çevre Danışmanlık, İş Sağlığı ve Güvenliği İnsan Kaynakları Eğitim Mühendislik İnş. San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar Tehlikesiz Atık Geri Kazanım Ve Ambalaj Atığı Geri Kazanım tesisi için lisans başvuru aşamasındayız. Teknik rapor hazırlıyorum. raporda ''Geri Dönüşüm Sonunda Elde Edilen Ürünün Standardına ve Ürünün Satışa Uygunluğuna İlişkin Belge'' ibaresi var. Bunun için Tübitak'a başvuru yapıcam. Proses sonucu Kırma PE ve Granül PE oluşmakta. Tübitak bana hangi analizlerin yapılacağını soruyor. bu konuda bilgisi olan var mı? Bu ürünlere hangi analizlerin yapılması gerek?

Çevre İzni Lisans aşamasında bende TSE Gebze Laboratuvarına numune göndermiştim.Granül PS ve PE için standart deneyleri var ve benden 1 kg numune istemişlerdi.İsterseniz burası ile görüşün size deney talep formu gönderecekler ve gerekli açıklamayı yapacaklardır. 1 haftada sonuç alınıyor.
Daha sonra tesisinizin elde ettiği malzemeleri kime satıyorsa onlardan yazı alacaksınız.Örneğin;
.......... adresinde faaliyet gösteren .............. firmamız............. (sizin firmanız)........... firmasından polietilen(PE) ve polistiren(PS) granül alıp iplik(misal) imalatı yapmaktadır.Yapılan analizler neticesinde granüllerde herhangi bir uygunsuzluk bulunmamıştır.Granüller kullanıma uygundur. (kaşe/imza)
Bu iki belge ile birlikte Geri Dönüşüm Sonunda Elde Edilen Ürünün Standardına ve Ürünün Satışa Uygunluğuna İlişkin Belge hazırlanmış oluyor.

Teşekkür ederim. Dünden beri Tübitaka mail atıyorum ve bir türlü anlaşamıyoruz analizler konusunda. ne istediğimizi söylüyorum bizim böyle bir hizmetimiz yok diyorlar anlamadım o_O

Çok sevinirim gerçekten teşekkür ederim :)

@zeynepülken
TS EN 15345 PP 1 kg gönderilecek.
TS EN 15344 PE 2 kg gönderilecek.
PP çubuk numunesi için, PP çubuk şeklinde alınacak ve ebatları 10 mm uzunluğunda, 8 mm genişliğinde ve kalınlık 4 mm (standartlar +,- 2 olabilir) 15 adet gönderilecek. Fiyatlar KDV dahil PP için 383 TL, PE için 425 TL Toplam: 808 TL.
İlk önce para aşağıdaki hesaba yatırılacak; Vakıfbank Gebze Şubesi Şube Kodu:125. Hesap No: 158 00 72 94 30 58 92.
IBAN NO: TR 84 000 15 00 158 00 72 94 30 58 92.
Sonra dekontla birlikte deney talep formu( TSE'nin sitesinde mevcut) doldurularak ve vergi levhası fotokopisiyle birlikte;
TSE Kalibre Kampüsü Cumhuriyet Mahallesi 2258 sok. No:10 Çayırova Gebze Kimya Laboratuarı.
Tel: 0262 723 13 56 Kimya Laboratuarı Hatice Hanım.

Teşekkür ederim Olgaç Bey :)

Merhaba arkadaşlar benim prina üreten çevre izni almış bir firmam var ama tehlikesiz atık geri kazanımı saglayacağı için çevre lisansı alması gerkemketedir. bu konuda neler yaptığını ne yazık ki bilmiyorum bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim