Tehlikesiz atık planları

Arkadaşlar selamlar,
tehlikeli atıklar için yapılan halihazırda bir plan sistemi var. Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanımı tebligi ile ilgili olarak bir plandan bahseden bir cumle var. bununla ilgili olarak bir plan hazırlayan varmıdır ? Elinizde bir format varsa veya izlenmesi gereken yol neyse paylaşımda bulunabilirsek çok sevinirim. Teşekkürler.

bakanlığın sayfasında Entegre atık yönetim planı hazırlama kılavuzu tebliği olması lazım.orada belli bir format yok ama kendiniz oluşturabileceği bir formnat için yol gösteriyor.

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Bilgim yok. Fakat bence tehlikeli atıkla aynı yol izlenmeli. Tüm proseslerden çıkan tehlikesiz atıklar işaretlenmeli, türleri yazılmalı ve bertaraf yöntemleri açıklanmalı. Plandan anladığım bu benim..

Bilgim yok. Fakat bence tehlikeli atıkla aynı yol izlenmeli. Tüm proseslerden çıkan tehlikesiz atıklar işaretlenmeli, türleri yazılmalı ve bertaraf yöntemleri açıklanmalı. Plandan anladığım bu benim..
Fatih Bey e katılıyorum. Tehlikesiz atıklar için bir format yok ama teklikeli atıklar ile aynı yok izlenecek, atık türü, geri kazanım yeri, geri kazanım türü vs. ve 3 yıllık tahmini atık miktarı belirlenecektir.

Arkadaşlar, Tehlikesiz Atıklar için 3 yıllık atık yönetim planı hazırlama yükümlülüğü, sadece bu atıkları geri kazanan tesisler için mi geçerli , yoksa tehlikesiz atık üreten tüm işletmeler için geçerlimi dir?

Derya Efe

CMNet Üyesi
Arkadaşlar ben bu konuyla ilgili bakanlığı arayıp sormuştum biz mi hazırlayalım diye ama biz format oluşturacağız sizin hazırlamanıza gerek yok demişlerdi.

superjax

CMNet Üyesi
her firma için mi yoksa aynı firma adı altında ayrı yerlerde ki tesisler için tek tek mi plan hazırlanmalı?

hanvey1105

CMNet Üyesi
beyan hakkında bilgisi olan var mı peki* yeni tebliğde tehlikesiz atık beyanından bahsedilmiyor. eski tebliğde bununla ilgili hüküm vardı eski tebliğ de yürürllükten kalktıına göre bu beyan yapılmayacaktır diye düşünyorum. ancak i,l çevre gene de isterse tabi yapılcak bişi yok:)

Can Avşar

Genel Yönetici
Arkadaşlar "Atık Yönetim Planı" hazırlamakla yükümlüyüz. Bunu tehlikeli-tehlikesiz vd. atık türleri için ayrı ayrı yapabildiğimiz gibi, hepsini tek bir planda yer vererek hazırlayıp, bağlı olunan il çevre ve şehircilik müdürlüğü' ne onaylatmamız gerekmektedir.

bknz:atık yönetiminin genel esasları hakkında yönetmelik