• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz atik toplama ayirma belgesi için istenen evraklar neler

Tuncer-gözde

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
moroğlu geri dönüşüm
MRB. ARKADAŞLAR TEHLİKESİZ ATIK TOPLAMA AYIRMA BELGESİ İÇİN İSTENEN EVRAKLAR NELER BİLGİSİ OLAN YARDIMCI OLABİLR Mİ TŞK EDRİM...

@A.samet
Elimizden gelen yardımı yapalım. Şimdi öncelikle ambalaj atığı toplama ayırma için açık ve kapalı alan toplamı 1.000 m2 olması gerekir.Bunun yanında toplama ayırma bandı, ve pres makinesi olması gerekir. Ambalaj atıkları için kodlarının yazılı olduğu levha yaptırman gerekir. Bunun yanında ambalaj atığı kabul ünitesi,geçici depolama alanı ve stok alanı gibi yerlerin olması ve levhaların asılı olması gerekir. Ambalaj atığı toplanması için 2 adet ambalaj atığı toplama ayırma aracının olması gerekir ve araçların yan kasalarına senin firmanın isminin,telefon numarası gibi bilgilerinin olması gerekli. Bunun yanında fiziksel şartları sağladıktan sonra ilk önce geçici faaliyet belgesine başvuru yapacaksın.Gerekli belgeler,
1-) Kapasite raporu
2-) Ticaret sicil gazetesi
3-) ÇED görüş yazısı
4-) iş akım şeması ve proses özeti
5-) İl Müdürlüğü Uygunluk Yazısı
Bu arada kanal bağlantı izin belgesini almayı unutma.
Önemli olan noktalar var. Kesinlikle kapasite raporuna ve ticaret sicil gazetesine ambalaj atığı toplama ayırma faaliyeti cümlesini yazdırman gerekli. Bir de senin çevre görevlisi belgene de ihtiyaç duyulacak.
GFB başvurularında gerekli olan belgeler;
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

mevzuat gereği sağlanması gerekli fiziksel şartlar;

Bir de bana mail adresini gönderirsen gerekli çalışmaları göndereyim.

@suleyman dalkıran
Üstadım rica ederim her zaman. Gaziantep için konuşayım, 04 02 21 işlenmemiş tekstil elyafı atığı, 04 02 22 işlenmiş tekstil elyafı atığı, 02 01 04 atık plastikler (ambalajlar hariç), 07 02 13 Atık plastik,12 01 05 Plastik yongalar ve çapaklar,16 01 19 Plastik,17 02 03 Plastik, 19 12 04 Plastik ve lastik, 20 01 39 Plastikler alınıyor. Sen de bunları alabilirsin.

Olgaç SürmelihindiMerhaba @Olgaç Sürmelihindi bende çok uzun süredir çalışmıyordum şimdi bir fimaya girdim hem ambalaj atığı hemde tehlikesiz atıklardan bazılarının toplama ayırma lisansı almak istiyor ama kafam karıştı önceden ayrı ayrıydı şimdi tek başvuru mu yapacağız çed bile alınmadı daha nasıl bir yol izlemeliyim mail adresim ilkayyeniay@gmail.com yardımcı olursanız çok sevinirim

ilkay yeniayMerhaba Üstad,

Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi kaldırıldı ve lisans alınması gerekir. Ayrıca lisans belgesinde "Ambalaj" ifadesi kaldırıldı ve bundan sonra "Tehlikesiz" ifadesi kullanılacak.

Öncelikle gerekli fiziksel şartları sağlamanız lazım. ÇED görüşü, kapasite raporu, ticaret sicil gazetesi gibi belgeleri almanız gerekir. Daha sonra entegre çevre bilgi sisteminden başvuru yapabilirsiniz. Atık Ön İşlem ve Geri Kazanım Tesislerinin Genel Esaslarına İlişkin Yönetmelik ve bununla ilgili kılavuzları inceleyebilirsiniz.​

@Kayahan

Kayahan bey aynı durum bizde de var, ne yapacağımız konusunda bizde belirsizlik yaşıyoruz, sizin son durumunuz nedir acaba?

@Olgaç Sürmelihindi merhaba birkaç sorum olacak size;

Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi almak için itfaiye raporuna gerek var mı?
Nazım imar planı belediyeden mi alınıyor ?
Başvuru için gerekli olan iş akım ve proses özeti örneği paylaşabilir misiniz ?

@B.koyce
Merhaba, bizim il çevre itfaiye raporu istemiyor. Diğer il cevrede istemez. Nazim ikar planı tesis sanayide ise osb müdürlüğü, sanayide değilse belediye veriyor. Size gerekli dokümanları gondereyim bana mail adresinizi verir misiniz

Merhaba Arkadaşlar. Mümkünse bir adet de ben alabilir miyim acaba? Özellikle İş Akım Şeması ve Proses özetinde takılıyorum. Tehlikesiz atık için hazırlanan iş akım şeması ile Geçici Faaliyet Belgesinde düzenlenen aynı mıdır? Tehlikesiz atık için elinde olan varsa ve gönderebilirse memnun olurum. Şimdiden teşekkürler...

srcandemir@gmail.com

Selamün Aleyküm Yakın bir zamanda Çalıştığım kurumdan emekli olacağım ve Geri Dönüşüm işi ile uğraşmayı düşünüyorum. Küçük çaplı bir işletme olarak başlamayı düşünüyorum. ve ne yapmam gerektiği konusunda henüz bir fikre sahip değilim. Önce hangisinden başlayacağım bir ÇED raporu ve arkasından Tehlikesiz Atık toplama ve ayırma izin belgesi mi almalıyım? tüm bu süreçler nasıl işliyor bana Maddi anlamda maliyeti ne olur? En azın dan bir fikir edinmiş olurum.yardımcı olursanız sevinirim.

@Deniz06
Geri dönüşüm işi ile ilgili ambalaj veya tehlikesiz atık ayrıca toplama ayırma veya geri kazanım olarak proses farklı işlemekte. İletişime geçin tüm sorularınıza cevap vereyim

Merhaba, ambalaj atığı toplama ayırma belgesi almam gereken bir tesis var. ÇED kapsam dışı raporunu aldım ama izin lisansta daha kapsamlı bir iş akım şemasına ihtiyacım olacak. Bana yardımcı olabilir misiniz?

Olgaç bey merhaba, tat dan tat a atık alabilmek için dilekçemiz onaylandığında sistemde nerede görünecek tam olarak?

Arkadaşlar Merhaba,

Bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Tip1 lisansı olan bir tesisiz ve 3000 m2 alanımız var. Diyelim ki Tehlikesiz Atık belgesi almak istiyorum. Normal şartlarda 1000 m2 daha ilave alanımın olması lazım. Ancak yönetmelikte şöyle bir ifade var,

Toplama ayırma tesislerinin toplam alanının en az 1000 m2 olması zorunludur. EK-1’de yer alan metal, kağıt-karton, plastik, cam, ahşap, tekstil kategorilerden sadece tek bir kategoride atık kabul eden toplama ayırma tesisleri ile organize sanayi bölgeleri, sanayi siteleri ve benzeri yönetim alanlarında kurulu bulunan toplama ayırma tesislerinden m2 şartı aranmaz.

Bu durumdan yola çıkarak 3000 m2 alan haricinde 100 ya da 200 m2 yerim olması yeterli mi. Sadece 20 01 01 için başvuru yapsam.

Ömer EsYanlışım varsa arkadaşlar düzeltir fakat mevcut lisansınızı yeniler gibi başvuru yapacaksınız artık ambalaj atığı lisans, tehlikesiz atık belgesi kavramları tek lisans belgesinde birleşti. Mevcut sahanız içerisinde bir bölümün tehlikesiz atıklar için ayrılan bölüm şekline göstermeniz bir sıkıntı yaratmayacaktır. Tahminimce alanınızda ilgili kod içinde ayrılacak bir alan mevcuttur.