• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi

Tuncer-gözde

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
moroğlu geri dönüşüm
MERHABA ARKADAŞLAR BEN BİR TAT. FİRMASINDA ÇEVRE MÜHENDİSİ OLARAK ÇALIŞIYORUM TEHLİKESİZ ATIK TOPLAMA AYIRMA BELGESİ BAŞVURUSU YAPMAMI İSTİYORLAR BU KONUDA YARDIMCI OLABİLRMİSİNİZ...

Üstadım merhaba, ilk önce tesise kabul edeceğiniz atıklari ve kodları belirleyin. Daha sonra belirlemiş olduğunuz atik kodları ile ilgili sari zemin üstüne siyah yazıyla levhalar yaptırın ve atıkları nerede depolayacaksaniz oralara levhalari yapıştırın. Birde geçici depolama alanı, tehlikesiz atık kabul ünitesi gibi levhalarda yaptırın. Tesisin icerisini duzenledikten sonra çevre ve şehircilik il müdürlüğüne dilekçe ile başvuru yapacaksın. il cevre ve şehircilik müdürlüğüne. ................ İlimiz.......... Adresinde ......... (firma adi) olarak ....... İşi ile iştigal etmekteyiz. Firmamiza tehlikesiz atık toplama ayirma belgesi almak için gereğinin yapılmasını arz ederiz. Firmayi sahibi veya çevre mühendisi adi soyadi kase ve imza. Ekler tesise kabul edilecek atik kodlari, 1/5000. Ölçekli nazim imar plani(vaziyet plani), vergi levhasi fotokopisi, tapu ya da kira söZleşmesi, taahhutname, imza sirkusu, iş akim şeması ve proses özeti, ced görüş yazısı, kanal baglanti izin belgesi ya da tesiste atik su olusmadigina dair taahhutname.

SEVGİLİ MESLEKTAŞLARIM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM SON BİR ŞEY DAHA SORACAĞIM BU BAŞVURUYU SİSTEM ÜZERİNDEN Mİ YOKSA ELDEN Mİ YAPIYORUZ?

Tehlikesiz atık toplama ayırma belgeli firmalar bakanlığın sayfasında çıkmıyor arkadaşlar ben mı bulamıyorum yoksa başka şekilde mi arama yapmak lazım

Merhaba Arkadaşlar;

Danışmanlığı yaptığım bir plastik firmasının Hava Emisyon Konulu Çevre İzni ve Tehlikesiz Atık ile Ambalaj Atığı Çevre lisansı var.Firmam geri kazanıma ek olarak tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi alıp hurda çapak alım-satımı yapmak istiyor.Sağlaması gereken şartları "Bazı Tehlikesiz atıkların Geri Kazanımı Tebliği"'nde ki şartlar mı ? Yoksa bir de geçici depolama alanı ya da stok sahası gibi bir alan yaptırması gerekiyor mu ? Uygunluk için başvurduğumuzda İl Müdürlüğü nelere dikkat ediyor?

@Burcuoztufekci
Tehlikesiz atik toplama ayirma belgesi için bazı tehlikesiz atıkların geri kazanim tebligindeki şartlara bakmalısınız. Dilekçe ile beraber, ced görüş yazısı, iş akim şeması ve proses özeti, 1/5000 ölçekli nazım imar planı, taahhütname, tapu ya da kira sözleşmesi, imza sirkuleri, vergi levhası fotokopisi, tesise kabul edilecek atık kodlari ile beraber başvuru yapin. Il cevre müdürlüğü tesise alacağınız atik kodlari levhasına, alanin uygunluguna dikkat eder. Geçici depolama alanı olayına gelecek olursak. İsletmede tehkikeli atık çıkıyorsa, atik alani yaptirin

slm arkadaşlar tehlikesiz atık toplama-ayırma belgesinde veya çevre izin belgesinde tesise kabul edilecek atıklar kısmında kabul ettiği atığın atık kodu bulunmuyorsa ceza uygulanır mı?Gönderen firmaya mı yoksa kabul eden firmaya mı ceza uygulanır bilgi veririmiiniz?

@emelkarakulak

İki tarafa da ceza uygulanır. Atık kodlarının amacı zaten o atığı alabileceğinin kanıtıdır. O listede olmayan bir kodu alıyorsa; Çevre Kanunu'na aykırı işlem yapıyordur. Veren firmanın cezai yükümlülüğünü bilemiyorum ama alan firmanın cezasının 153 Bin TL'den başlıyor olması gerek.

Merhabalar İstanbul ilinde bulunup yakın zamanda TEHLİKESİZ ATIKLAR TOPLAMA -AYIRMA BELGESİ Yenileme işlemi yapan arkadaşlar var mı ? Hangi belgeler istenmektedir süreç nasıl işliyor bilgi verebilir misiniz ? Şimdiden vereceğiniz bilgiler için herkese teşekkür ederim.

Yönetmelik:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Aşağıdakiler fiziksel şartlar:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Tesis ziyaretine geldiklerinde de ÇED görüşü, atıksu bertaraf şekli, kapasite raporu, ticaret sicil gazetesi, iş akış şeması gibi evrakları isteyebilirler.

Merhaba ,
Ben unvan değişikliği nedeniyle yenileme yapmıştım.
Cem Hocam herşeyi açıklamış gerçi ancak ben tic sic. gazetesi , t.siz tat belgesi ve taahhütname ile dilekçe sunmuştum.

Merhaba
@Cem Yılmaz ve @Fatih Koçak arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim . Radyasyon cihazı için ne gibi işlemler yapılmalı ve kalibrasyon işlemini güncel tarihte yaptırmanız gerek varmı.Eger var ise nerde yaptırabiliriz ?Şimdiden vereceğiniz bilgiler için herkese teşekkür ederim.