• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi

Tuncer-gözde

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
moroğlu geri dönüşüm
MERHABA ARKADAŞLAR BEN BİR TAT. FİRMASINDA ÇEVRE MÜHENDİSİ OLARAK ÇALIŞIYORUM TEHLİKESİZ ATIK TOPLAMA AYIRMA BELGESİ BAŞVURUSU YAPMAMI İSTİYORLAR BU KONUDA YARDIMCI OLABİLRMİSİNİZ...

TAEK 'i arayarak Radyasyon Cihazları hakkında bilgi alabilirsiniz. Satın aldıktan sonra en az 1 SGK'lı çalışanınızı eğitime göndeermeniz gerekiyor. Kalibrasyonu tabi ki güncel tarihte yaptırmalısınız, sanırım o işlemlerle de TAEK ilgileniyor olmalı.
Web Siteleri:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Merhabalar
Arkadaşlar Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma Belgesi ile ilgili bulunması gereken levha ve tabela örnekleri var mı? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Arkadaslar merhabalar ben yurt dışından plastik ham madde çıkarmak istiyorum yani bunun izin belgeleri neler vede bu izin belgesi için nereye başvurmam lazım şimdiden tessekkür ederim

İbrahim Bey Merhaba, siz ithalat yapmak istiyorsanız getireceğiniz atık türüne göre ambalaj atığı ve/veya tehlikesiz atık geri kazanım lisansı almanız gerekmektedir. Bu lisans ve yurt dışından getireceğiniz atık türü için bağlı bulunduğunuz Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne başvuru yapmanız gerekmektedir.

Geri kazanım firmasında çalıştığım sırada ithalat yapmıştık. Sizin ilk başta geri kazanım lisansı almanız gerekmektedir. Daha sonra ithalat yapılacak gtip numaları var. Atık koduna uygun gtip numaları ile il müdürlüğüne başvuru yapıyorsunuz ve il müdürlüğü uygun gördüğü taktirde atıklar Türkiye'ye giriş yapılıyor. Lisans için ise hangi atığı almak istiyorsanız yukarıda bahsettiğim gibi lisans alınması gerekmektedir. Bunun için çed, kapasite raporu, il müdürlüğü uygunluk yazısı vb evraklar ile entegre çevre bilgi sistemi üzerinden geçici faaliyet belgesine başvuru yapacaksınız.

@Olgaç Sürmelihindi hocam Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma Faaliyetinde bulunan bir firmam var. Halihazırda bulunan kodlarının üzerine bir kaç kod daha ilave etmek istiyor. Bunun için yeni bir başvuru mu yapmak lazım. Yani 650 Tl belge ücretini yeniden yatırmak mı lazım. Yoksa ücret vermeden ilave ettirebiliyor muyuz? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Çok teşekkür ederim şimdiden.

Bulunduğunuz ilin çevre müdürlüğüne bir dilekçe ile başvurunuzu yapın. Bazen herhangi bir yenileme işlemine gerek kalmadan belgenize kodları ekleyebiliyorlar.

Ankara İl çevre nin bakış açısını biliyor musunuz peki hocam. Şimdi firma benden maliyeti ne olur diye sorduğu için. Maliyetine göre ekleyip eklemeyecek

@blaudrache çalıştığım geri dönüşüm firması için tek bir kod eklettik. Herhangi bir yenileme ücreti vs. ödemedik. Ama 2 ve daha fazlası için yenileme yapabilirler. Bu arada bahsettiğim çevre müdürlüğü Tekirdağ.

Olgaç Bey Merhaba ;
Bu belgemizin 5 yıl gecerliliği olup bu süre bittiğinde yukardaki maddelerin hepsinin yeniden revize ediklmesi mi gerekiyor güncel tarihli olarak yani sil baştan hepsini tekrardan mı yapacagız? @Olgaç Sürmelihindi

Merhaba, sizin kapasitede herhangi bir değişiklik yok ise çed kapsam dışı yazısı geçerliliği devam ederek başvuruda kullanabilirsiniz. Kanal bağlantı izin belgesi ve kapasite raporunun geçerlilik tarihleri devam ediyorsa bu belgeleri kullanabilirsiniz.

il mudurluklerince atik isleme tesislerine verilen belgelerden giris yaptım fakat aradığım firmayı listede bulamadım. Sebebi ne olablir ?
Firmanın Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma Belgesi olduğundan ve doğru bilgilerle arama yaptığımdan eminim.