• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi

Can Doğan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
iyi günler herkese benim bir sorum olacak toplama ayırma tesisinde çalışıyorum tesisin genelde ambalaj atığı topluyor ve bunun içinde lisansın var ama ambalaj haricinde demir gibi tehlikesiz atıklar sınıfına giren atıklar geliyor bunun için tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi almak istiyoruz bunun için çevre il müdürlüğü ile konuştum bana dilekçe ile başvuru yapmam söylendi şimdi tehlikesiz atıklar için demir vb maddeler için radrasyon ölçüm cihazı ve bunu kullanabilen eleman yetiştirmek gerekiyor doğrumudur ben bu radyasyon olayını hallettikten sonra mı başvuru yapayım ayrıca bu dilekçe nasıl doldurulur yani içerisine ne yazmak gerekir

tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi olanlar nasıl bir form doldurup beyan yapacaklar?tebliğde ek 2 var amageri kazanım formu oda ?! düzenli yapılması gereken işlemler neler acaba?

@Hatice Özbir
aldığınız tehlikesiz atıkları bakanlıgın sayfasında var ondada aldığınız tehlikesiz atıklardan geri kazanım sonucu sattığınız hamaddeyi yazacaksınız. Ama ben kendime göre bir form doldruyorum isterseniz o formatı size göndereyim. sadece aldığım tehlikesiz atıkları doldruyorum.

@Olgaç Sürmelihindi

hem tehlikesiz atık geri kazanımı hemde tehlikesiz atık toplama ayırma tesisi için format varsa elinizde ya da düzenli olarak ne yapılması gerekiyorsa gönderirseniz sevnirim.

daha yeni olduğu için lisans cok bir fikrim yok doğrusu...

@Hatice Özbir
tamam Hatice hanım ben size kendi doldurduğum formu göndereyim siz bir inceleyin kendinize göre doldurursunuz. Peki benimde bir sorum olacak size siz ambalaj atık sisteminde de beyan yapıyor musunuz?

ambalaj atıklar için lisansımız mevcut değil. sadece tehlikeli-tehlikesiz atık geri kazanımı ve tehlikesiz atık toplama ayırma belgemiz mevcuttur.

arkadaşlar tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi almak için ne kadarlık bir alan gerekiyor bunun bir kriteri var mı ?

Merhaba,
İlgili yönetmelik:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Bu maddelerden yola çıkarak limit mevcut değildir. Ayrıca bağlı bulunduğunuz İl Müdürlüğünüzün sitesinden şartları da tekrar kontrol etmenizde fayda vardır.

İyi çalışmalar dilerim.

Emirhan Bey Merhaba, aşağıdaki linklerden tehlikesiz atık geri kazanım lisansına ve tehlikesiz atık toplama ayırma belgesine sahip firmaları bulabilirsiniz.

MERHABA ARKADAŞLAR TEHLİKESİZ ATIK TOPLAMA AYIRMA BELGEMİZİ YENİLEMEK İÇİN HANGİ EK BELGELER İSTENMEKTEDİR.BİLGİNİZ VAR MI. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

Nazlı Hanım Merhaba,

Bağlı bulunduğunuz çevre ve şehircilik il müdürlüğüne sorarsanız daha iyi olur. Çünkü her ilin çevre müdürlüğü farklı belgeler isteyebilir. Ancak genel itibari ile dilekçe ve ekinde çed görüş yazısı, iş akım şeması ve proses özeti, vaziyet planı, atık kodu listesi vb. belgeleri isteyebilir.