• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

tehlikesiz atık toplama ve ayırma tesisi

furkan.1717

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
BİGA GERİ DÖNÜŞÜM
merhabalar
yeni mezunum ve yeni işe girdim firmamda birrleşik denetim yaklaşıyor kütle dengeler hiç girilmemiş gfb başvuru süresi geçmiş diğer belgelerimin tamamlanması gerekir bana yardımcı olup yol gösterebilick kimseler var mı acaba bu işten alnım akıyla çıkmak istiyorum.

furkan.1717Öncelikle merhaba,
Yeni işin hayırlı olsun üstadım. Panik yapmana gerek yok. Allah'ın izniyle atlatırsın. Öncelikle hangi belgeleriniz mevcut ? Kendine göre bir çevre dosyası oluştur. Kütle denge sistemine beyanları yapmaya başla ve nasıl yapılması gerektiği ile ilgili aşağıda link yer almaktadır. Gfb süresi geçtiğinden dolayı süreci baştan başlatacaksın. Ben sana ilgili linkleri paylaşayım ve takıldığın yer olursa tekrar sorarsın. :)

Çevre ve İSG çalışmaları
Çevre Eğitim Videoları...

furkan.1717
Merhaba,

Öncelikle ÇMNet'e hoş geldiniz. Birleşik denetiminizin tarihini öğrenebilir miyiz? Alnınızın akıyla çıkmanızı çok isterim ancak denetim çok yakın bir sürede ise, maalesef GFB olmadan çalıştığı için firmaya kapatma & size puan cezası uygulama ihtimalleri var. Öncelikle denetim yazınız ile gelen belge listesi olması lazım. Yoksa aşağıdan edinebilirsiniz:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Bu Tekirdağ ilinde kullanılan güncel liste. Bulunduğunuz ile göre ekleme/çıkarma olabilir. Listedeki maddeleri tek tek hallederek birleşik denetlemeye hazırlanmanız gerekiyor. Kütle Denge Sistemi (KDS) konunuzda geçtiği için söylüyorum, sadece GFB ve Çevre İzin/Lisans Belgeniz varsa bu sistemi doldurabiliyorsunuz. Örneğin; 31 Aralık 2019'da bittiyse bundan önceki dönemi doldurmanızın önü açık. Kanunen bu tarihten itibaren atık alımı gerçekleştiremezsiniz.

Sorularınızı detaylı bir şekilde sorabilirseniz, buradaki birçok arkadaşımız yardımcı olmaktan çekinmeyecektir.

İyi çalışmalar dilerim.

merhabalar çok teşekkür ederim incelemeye başlıyorum :)
[automerge]1579096065[/automerge]
denetime 1 aydan fazla süre var umarım belgeleri yetiştirebilirim gfb 14,06,2020 ye kadar geçerli fakat başvuru süresi geçtiği için tekrardan başvuru yapmam gerekiyor

İnanılmaz korkulacak bir durum yokmuş :) GFB geçerli olduğu süre boyunca atık alabiliyorsunuz sonuçta. İl Müdürlüğü niye hala başlatmadınız derse; işe yeni girdiğinizi ve sizden önceki mühendisin kaçırdığını iletebilirsiniz. Tabi bu arada 14.06.2020 tarihinde GFB bittiğinde atık alımını kesmeniz gerekiyor. Bol şans ?‍♂️

Furkan Bey, geçen yıl tam bu zamanlar aynı meslektaşimiz yüzünden aynı şeyleri yaşadim. İl mudurlugumuz bu konuda yardımcı oluyor eğer ugramadiysaniz bi an once uğrayıp anlatın yol gösteriyorlar . Başvurunuzu da zaten yapmışsınız süreci hizlandirirlar. Ceyhun Bey ile filan bir görüşün oldukça anlayışlı bir beyefendi . Benim lisansim başvuru sürecim geçmisti bir sürü eksik vardı ama hiçbir sorun yaşamadan hepsi halloldu. Yardım edebilecegim bir konu olduğunda her türlü yardımda bulunurum. Bende Çan da çalışıyorum

@furkan.1717 Furkan bey hayırlı sabahlar, endüstriyel atık yönetim planı ile ilgili sorunuzu gördüm. Endüstriyel atık yönetim planı, tesiste proses sonucu oluşan tehlikeli ve tehlikesiz atıklar için hazırlanır. Sizin atık üreticisinden aldığınız ambalaj ve tehlikesiz atıklar bu kapsama girmez. Örneğin; yemekleri kendi içinizde yapıyorsunuzdur ve bunun sonucunda bitkisel atık yağ oluşur. Siz bu tür atıkları lisanslı firmaya vermeniz gerekir. Bunlara istinaden plan hazırlamanız gerekmektedir. Eğer proses sonucu atığınız çıkmıyor, sadece ofis kaynaklı atık çıkıyorsa il müdürlüğünden onay almaksızın plan hazırlayarak çevre dosyasında muhafaza edebilirsiniz.

@furkan.1717 Estagfurullah, hepimiz birbirimize yardımcı oluyoruz. yine takıldığınız bir yer olursa sitede daha önce paylaşımlar yapılmıştı. Bakabilirsiniz ya da bizler de yardımcı oluruz. İyi çalışmalar. :)