• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz atık ve ambalaj atığı geri kazanım lisansı

tuğbak

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Geri Dönüşüm
Arkadaşlar merhaba 'ambalaj atığı toplama ayırma' lisansımıza ek olarak 'ambalaj atığı geri kazanım ve tehlikesiz atık geri kazanım lisansı ' ekliycez. İl müdürlüğü, uygunluk için geldiğinde nelere baktı nasıl bir tutanak tuttu örneği var mı elinizde bizim il müdürlüğümüz ilk defa vereceği için bilgi sahibi değil ve araştırmamızı istedi. yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba,

Tabelalar için standart yok. Okunaklı olması yeterli. Tıpkı normal izin alırken olduğu gibi tesisin çevre mevzuatına aykırı çalışmamasına özen göstermeniz lazım. Aylık faaliyet raporları, iç tetkik, eğitimler, sözleşmeler, atıklar, bildirim ve beyanlar oldukça önem arz ediyor. Bir de teknik uygunluk raporu yazmanız gerekecek. Taslak hali İl Müdürlüğü ve Bakanlık sitesinde var. "Tehlikesiz Atık Teknik Uygunluk Raporu" diye aratmanız yeterli olacaktır.

@hayalperest Aynen öyle. GFB 'yi almada çok da bişey yok esasen. Uygunluk ile aynı dosyalar yükleniyor. Ama izin aşaması önemli. Sizin KDS çıktılarınızı ay be ay isteyecekler.

@Cem Yılmaz Cem Bey merhaba daha önceden ambalaj atığı toplama ayırma tesisi için rapor hazırladım..şimdide tehlikesiz atık ve ambalaj atığı geri kazanım tesisim için bu ikisini hazırlamam gerekiyor. Siteden rapor formatlarını indirdim, ambalaj atığı geri kazanım için olan eski hazırladığım formatta, Ancak tehlikesiz atık geri kazanım formatının en altında başvuru sahibi yetkilisi kaşe imza filan yazıyor onu çok anlamadım.Daha önce yaptığım gibi word de hazırlayıp pdf olarak sisteme mi yükleyeceğim yoksa öncesinde il müdürlüğüne başvuruda mı bulunacağım (çevre izin lisans yenileme de kullanacağım)