• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz atıklar- metal hurda

Kenan Atalar

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
,ÇEVRE TMGD İSG
Arkadaşlar tehlikesiz atıklarla ilgili TOBB liği ÇEvre Müd. den alınan yazıda ki muafiyet tam olarak neyi kapsıyor. Hurdacıya metal hurda satılabilir mi ? Denetimde bu konu ile ilgili sorun yaşayan oldumu ?

Ekli dosyalar

• 20111219172954_00002657.pdf
    166.9 KB · Görüntüleme: 56
@Gülay Kudret Birdal Gülay hanım tebliğde tehlikesiz toplama-ayırma lisansı diye bir şey yok heralde tehlikesiz atık toplama-ayırma belgesinden bahsediyorsunuz çünkü tehlikesiz atık geri kazanım için çevre lisansı var .

@Hamdiye Güzel
daha dikkatli olurum geri kazanım ve toplama ayırma farklı işlemler kelime hatası bile yanlış algı bırakabilir uyarınız için sağolun tekrardan ;)

@Gülay Kudret Birdal

haklısınız bide tehlikesiz atıklar şuan muallakta olduğu için çok çabuk yanlış anlaşılabiliyor :)

@Burak Bilen Teşekkürler Burak bey yalnız saydıklarınız tehlikesiz atıkların içinede girebiliyor kodlarına göre tehlikesiz ve ambalaj olarak değişebiliyorlar.

@Burak Bilen
tehlikesiz atık ve ambalaj atığı ayrılmıştır.belge ve lisansları farklıdır.Örneğin basit bir plastik boru tehlikesiz atıktır, bir plastik şişe ambalaj atığıdır.Bunun da kodlarla ayrımı yapılır :)

@Burak Bilen
alışırsınız :) hatta o kadar alışırsınız ki... neyse kötü örnek olmayalım :)

@Burak Bilen
en başlarda ben de çok pimpirikli davranıyorum yok bu ambalaj değil alınmaz vs. ama sonra baktık ki öyle bir düzen yok daha açık vrmeyelim siz anlayın gerisini

@Hamdiye Güzel

başladığım zamanlar okuyordum. ama şimdi fazla gerek yok diye düşünüyorum

@Gülay Kudret Birdal

tabi sıkıntılar çok ama ben gelen giden atıklara pek bakmıyorum

valla baksan iyi olur bazen boyalı malzemeler geliyor bir bakıyorsun ortalık yeşermiş sararmış kırmızılaşmış dikkat!