• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Teknik uygunluk raporu (Geri kazanılan ürünlerin standartı)

snnklnc

CMNet Üyesi
Kayıt
17 Mayıs 2011
Mesajlar
24
Beğeniler
1
#1
Geri kazanılan ürünlerin standartı adı altındakı bolum neyı ıfade etmektedır .Bi fikri olan??
 
Kayıt
27 Nisan 2009
Mesajlar
468
Beğeniler
51
Şehir
Ataşehir, İstanbul
#2
Tahminimce, (hiç bir bilgim yok) :)
Diyelimki pet şişeleri geri kazandık. Pet şişe geri kazanılmadan önceki hangi özellikleri taşıyordu, şimdi taşıyor mu
belki boyutu değişti, belki et kalınlığı değişti.
Yada kağıt geri kazanıldı geri dönüştürüldü kağıt sınıflamasında hangi özellikleri taşıyor. Kullanıma uygun mu ? Falan mı acaba?
 

Tantekin

CMNet Üyesi
Kayıt
6 Haziran 2011
Mesajlar
5
Beğeniler
5
Şehir
İzmir, Karşıyaka
#3
Hazel Hanım ve Sinan Bey,
Şöyle ki, TSE den ürünün analizini yaptırmanız gerekiyor. Misal PE granül için ( polietilen) ürününüzün uygun standartını bulup bustandarta tabi tutarak analiz ettirmeniz gerekli. Aynı zamanda Ankara TSE'den de bu konu hakkında bir standartın olup olmadığı hususunda bir yazı talebinde bulunmanız iyi olacaktır. Standart içinde varolan sınır değerlere ilişkin bir ibare olmasa dahi, analiz yaptırmanızda yarar var. saçma ama böyle.
 

keops

CMNet Üyesi
Kayıt
19 Haziran 2009
Mesajlar
74
Beğeniler
15
#4
peki bu standartı mesela atık yağ yakıp enerjiye dönüştüren firma ürün olarak cüruf ve ısı oluşacak onun nasıl bir standartını belgeleyebilir ki?
 

Tantekin

CMNet Üyesi
Kayıt
6 Haziran 2011
Mesajlar
5
Beğeniler
5
Şehir
İzmir, Karşıyaka
#6
ayrıca şu var, tehlikeli atıkların kontrolü yönetmeliği EK-19 a bakmanız gerekiyor. Orada Bertaraf Tesisleri ve Geri Kazanım tesisleri için ayrı ayrı belirtiyor teknik uygunluk raporunu.
 

mtıngır

CMNet Üyesi
Kayıt
7 Kasım 2012
Mesajlar
18
Beğeniler
0
#9
merhaba kauçuk veya ötl geri kazanımım tesislerinin teknik uygunluk raporu için tse ye yaptırması gereken standart nedir yardımcı olursanız sevinirim.