Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Teknik uygunluk raporu

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Bilgehan Temir tarafından paylaşıldı.

 1. Bilgehan Temir

  Bilgehan Temir CMNet Üyesi

  merhaba işletmeme ambalaj atığı geri kazanımı teknik uygunluk raporu hazırlıcam bakanlığın sitesinden formatı buldum ama nasıl düzenliyecegimi tam olarak bilmiyorum sizin hazırladığınız bir format varsa atabilirseniz çok sevinirim
   
  Olgaç SÜRMELİHİNDİ bunu beğendi.
 2. Merhaba,bence siz hazırlamaya başlayın takıldığınız yerde size yardımcı olalım.Hem kendiniz öğrenmiş olursunuz böyle daha iyi olur.
   
 3. Zeynep Öneş

  Zeynep Öneş CMNet Üyesi

  Merhaba.

  Ben de lisans yenileme başvurusu için teknik uygunluk raporu hazırlıyorum. Yardımcı olabilecek miyim bilmiyorum ama rapor formatına göre hazırlamaya çalıştım.

  Çevre İl'in taleplerini söyleyeyim size fikir vermesi açısından.

  - Atık ambalaj sistemine giriş yaptığınıza dair İl Müdürlüğü Onay Yazısı
  - Kütle Denge Tablosu, fire olarak belirtilen atıklara ait belgeler (fatura, irsaliye vb.)
  - Tesis genel görünüşü, depolama alanları, toplama araçları vb. fotoğraflar
  - Eğitim Planı (Plan yoksa denetime geldiklerinde ceza puanı veriliyor)
   
 4. MDAVAS

  MDAVAS CMNet Üyesi

  Merhaba;
  Ambalaj Atığı Toplama Ayırma Tesislerinin hazırladığı Teknik Uygunluk raporu ile Ambalaj Atığı Geri Kazanım Lisansı alacak firmalar için hazırlanan Teknik Uygunluk Raporları farklıdır. Buna dikkat ederek rapor düzenleyin.

  T.C. ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI - Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü

  Raporda hazırlayan kısmına danışman iseniz kendinizle ilgili bilgileri gireceksiniz. Firma çalışanı iseniz adınızı yazıp firma çalışanı olduğunuzu belirtmeniz kafi.

  Eğitim planı ile ilgili bir raporda şık görmedim, bu il md lükleri arasındaki farklı uygulamadan kaynaklanabilir. İl Md. onay yazısı için mutlaka ambalaj sistemine giriş yapmış ve birkaç ay bildirimde bulunmanız gerekiyor. Yine raporda kütle denge tablosunun küçük bir örneğini de sunacaksınız. İşleme kısmında dikkat edeceğiniz şu, işlemeye giren rakam işletmeye giren rakamla aynı olmayabilir.
  Ocak ayında firmaya 10000 kg plastik ambalaj atığı girmiş ise ve siz bunun ayırma bandı ile başlayıp presleme ile biten bölümü için 9200 kg kullandı iseniz verim hesabı yaparken 9200 ü esas alacaksınız. Aynı durum Geri kazanım tesisi için de geçerlidir. Fire olarak gösterilen her rakam belediye atık alanına gönderdiğiniz ( nem v.s. hariç ) ya da bu atığı işlemek üzere alan firma olacağından faturalar ya da makbuzlar ile örtüşmeli. Sadece fire kısmında nem ispat dışında kalabiliyor ki burada da genel kayıplar bellidir.
   
 5. sevgi barış

  sevgi barış CMNet Üyesi

  Atık su muafiyet basvurusu ve il müdürlüğü uygunluk yazısı başvurusunu birlikte yapabilir miyim
   
 6. Yasemin Kocabey

  Yasemin Kocabey CMNet Üyesi

  @sevgi barış evet başvurabilirsiniz. Aynı yazıda muafiyet ve uygunluk yazısı yazılabiliyor.