• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Teknik uygunluk raporu

Bilgehan Temir

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MA-GÜN GROUP
merhaba işletmeme ambalaj atığı geri kazanımı teknik uygunluk raporu hazırlıcam bakanlığın sitesinden formatı buldum ama nasıl düzenliyecegimi tam olarak bilmiyorum sizin hazırladığınız bir format varsa atabilirseniz çok sevinirim

@Olgaç Sürmelihindi onu da düşündüm fakat tehlikesiz atık kodlarının hepsinden atık almadık. dönem dönem oluyor genelde. onların karşısına 0 yazsam olur mu acaba. bir de firma olarak yurt içi çalışıyoruz.
[automerge]1579090380[/automerge]
@Cem Yılmaz toplamda 6 atık kodumuz var. en sonunda öyle ortalama bir hesapla kapasite raporuma denk getireceğim gibi duruyor. çok teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar, teknik uygunluk raporu hazırlanması ile ilgili olarak yasal dayanağımız tam olarak nedir?

Merhaba üstadım, çevre lisansı için soruyorsanız ilk başvuru da ve yenileme işlemlerinde çevre danışmanlık, çevre yönetim birimi veya firma bünyesinde çalışan çevre mühendisleri kendileri hazırlayabilir. Çevre lisansı ilk başvuru ve yenileme işlemlerinde teknik uygunluk raporu istiyorlar.

Aslında izin lisans ile ilgili değil. Atıksuyunu geri kullanan tesisler ile alakalı olarak sormak istemiştim.

@ardaunlu Size şöyle örnek vereyim; hazır beton tesisinde çalışırken mikser araçlarının yıkanması sonucu oluşan atıksular çökeltim havuzunda birikiyordu ve burada biriken sular alıcı ortama deşarj edilmeden proseste tekrar kullanılıyordu. Biz bu durum için teknik uygunluk raporu hazırlamıştık.