• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

teknik uygunluk raporu

narin unutmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Merhabalar,teknik uygunluk raporu yenileme süresi ne kadar?

Arkadaşlar merhaba;
Ambalaj atığı toplama ayırma tesisi için teknik uygunluk raporu hazırlamaktayım.
Formatın 3.3 maddesinde ''Tesisten çıkan atıklara dair bilgiler ( sıvı atıklardan kaynaklı fireler dahil) '' neler yazılabilir ?

Merhaba arkadaşlar,
Yeni yönetmeliğe göre artık tehlikesiz atık toplama ayırma işlemi için lisans alma zorunluluğu getirilmiştir. Benim başvuru yapmam gerekiyor en ksıa sürede fakat toplama ayırma için bakanlığın sayfasında toplama ayırma için teknik uygunluk rapor formatı göremedim. Bu süreçte olan varsa ne gibi işlemler yaptılar acaba? Şimdiden teşekkür ediyorum.

hacer_oguzÜstadım Merhaba,

Ben lisans için işlem yapmadım ama yol göstermek adına; ambalaj atığı toplama ayırma lisansı için teknik uygunluk raporu formatı bulunmaktadır. Bakanlık buna benzer bir format hazırlayarak yayınlayabilir. Sizin durum acilse il çevre müdürlüğü veya bakanlık ile görüşün. Teknik uygunluk raporu formatlarında güncelleme yapması gerekir.

Önceki cevapları görüntüle…
Önceki cevapları görüntüle…
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
mürvetMerhaba;
Bakanlığı aramıştım. Toplama ayırma için teknik uygunluk raporu yayınlanacakmış. Ambalaj atığı için teknik uygunluk raporları geri kazanım ve toplama aırma için olanları aynı ve içerikleri de öyle. İçerik ksıımları değiştirilmeli bence. Şuanlık bekliyorum. Fakat siz nasıl yaptınız merak ettim şimdi. Teşekkür edyorum. :)

hacer_oguzMerhaba,
E izin uygulaması üzerinden GFB sürecindeki gibi uygunluk başvurusu yapılıyor. Lisans konusuna Ön işlem sekmesinden Toplama Ayırma konusunu ekleniyor. İl müd. uygunluk için gelip fiziki şartların sağlanıp sağlanmadığını kontrol ettikten sonra fiziki şartlarda sıkınıtı yoksa uygunluk veriyor. GFB sürecine geçerek Lisans konusuna Toplama Ayırma eklenerek ve EK1'de yer alan atık kodları eklenerek il müd. onayına sunuluyor. Ben geri kazanım ve toplama ayırma olmak üzere iki lisans konusunu ekledim. Umarım yardımcı olmuştur:)

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
mürvetMürvet hanım evet gayet açıklayıcı teşekkür ediyorum. Fakat lisans başvurusu yaparken teknik uygunluk raporları yüklenmesi gerekir ve bakanlığın bu konuda henüz bu raporları tamamlayamadığı görülmektedir. İlerleyen zamanlarda yüklenecek gerçi ama acelesi olanlar için sıkıntı teşkil edebilir.Bende GFB sürecini tamamladığım için şuanlık rahatım. İyi çalışmalar dilerim. :)