• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Teknik Uygunluk Raporu

Tarık Can

Genel Yönetici
Kayıt
11 Aralık 2008
Mesajlar
1.159
Beğeniler
695
Şehir
İzmir
#1
Merhabalar arkadaşlar,

Çevre lisansı aşamasında Teknik uygunluk raporu telaşı almış başını gidiyor. Bakanlığımızın yayınladığı alınacak lisansa göre "TEKNİK UYGUNLUK RAPORU FORMATLARI"na ekten tek tek de, sıkıştırılmış hepsi bulunan tek dosyayla da ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,
 

Dosyalar

S

salih38

#7
Tarık beyın ekledıgı formatları aynen şeffaf bı sekılde yaparsanız bı sorun cıkmaz. 5. maddedekı kurumsal akedemık raporuda unıversteden ıkı profosore ımzalatırsanız kabul edılıcektır
 

essem

CMNet Üyesi
Kayıt
20 Eylül 2011
Mesajlar
9
Beğeniler
0
#8
Ben bir soru sorabilirmiyim? Tehlikesiz atık lisansı teknik yeterlilik raporu için "Geri kazanım tesislerinden elde edilecek ikincil ürünün özellikleri ve bu ürünün kullanılabilirliğini içeren teknik bir rapor ve/veya Geri kazanılan ürünlerinin piyasaya ürün olarak sürülebilmesi için ilgili kurum/kuruluşlardan alınacak belge ve/veya Geri kazanılan ürünlerin standartları, ticari isimleri ve üretim miktarları (ton/ yıl)) isteniyor. Bu belgeyi kimden nasıl aalabilirim. tse ikncil ürünün standardı olmadığını söylüyor anlayamadım açıkcası.
 

dilek kaya

CMNet Üyesi
Kayıt
15 Ocak 2010
Mesajlar
159
Beğeniler
12
#9
Olmadığını söylüyor doğru söylediği gibi yazıyıda kendisi verecek tse standart hazırlama başkanlığı
 

essem

CMNet Üyesi
Kayıt
20 Eylül 2011
Mesajlar
9
Beğeniler
0
#10
Onlarda bilmiyor.. yani ürünün analizi yapılıp ikincil olmayan ürüne yakınlığına dair bi rapormu verecek?
 

stefanel

CMNet Üyesi
Kayıt
11 Nisan 2009
Mesajlar
16
Beğeniler
0
#11
tse ye bir dilekçe yazacaksın. ürünün standardı var mı yok mu diye. o da sana standart olup olmadığına dair yazı gönderecek. sende o yazıyı kullanacaksın
 
Kayıt
14 Mayıs 2010
Mesajlar
40
Beğeniler
8
#13
tehlikesiz atık için rapor hazırlayan bir öreneği koyabilecek var mı şuan bakanlıktan eksikliklerle uğraşıyorum format diyor o verilen maddeler var raporda anlamadım ne yapacağımı?
 
Kayıt
14 Mayıs 2010
Mesajlar
40
Beğeniler
8
#15
Murat Bey bu işi siz çözüp bizimle paylaşacaksınız herhalde. sonuca en yakın sizi görüyorum :)
inşallah çözersem burada paylaşacağım zaten buyuk sıkıntım bakanlığın çevre izinleri katında inşaat var kimseye ulaşılamıyor , çoğu kişi izinde izinde olmayanlarda o odada bu odada kimin nerede olduğundan kimsenin haberi yok bakalım uğraşlarımız sürüyor.
 
Kayıt
20 Temmuz 2012
Mesajlar
75
Beğeniler
21
Şehir
izmir
#19
Çevre İl Müdürlüğü tesisin emisyon izninden muaf tutmak istediği bir baca için üniversiteden alınacak bir teknik uygunluk raporu istedi. Daha önce atık sular için böyle bir rapor hazırlatmıştık. Ancak emisyon için bir çalışma olmadı. Üniversiteden talepte bulunsak onlar biliyorlardır zaten ama tesis önce kendisi göz atıp neler yapılacağına bakmak istiyor. Bu konuda elinde bir format bulunan var mıdır acaba?
 

alpinist87

CMNet Üyesi
Kayıt
14 Eylül 2012
Mesajlar
7
Beğeniler
0
#20
Arkadaşlar, Atık Elektronik İşleme Tesisi için benim bildiğim kadarı ile henüz Teknik Uygunluk Raporu formatı belirlenmemiş. Bu durumda ne yapmak lazımdır?