• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Teknik uygunluk raporu

ipek aksangür

Kayıtlı Kullanıcı
Bir firmaya teknik uygunluk raporu hazırlamaktayım fakat birde tesisin tehlikeli atıkların kontrolü ynetmeliği ve diğer hukuki ve teknik düzenlemelerde istenen aşrtları yerine getirebileceğini gösterir, kmali fizibiliyeteyi de içeren ve atık yönetimi genel esaslarına ilişkin yönetmeliğin 8. maddesinde belirtilen atık yönetim planıyla uyumlu olduğunu gösterir rapor istenmekte fakat tüm internette taramalara karşın yinede kimlerin hazırlayacağı ve ya formatı hakkında hiç bir bilgi bulamadım.Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

aslında bizden istenen fizibilite raporu olarak geçiyor.Ben bir örnekle ne yaık ki karşılaşamadım.Üniversiteyle ilişkisi olan bir kurumda çalışıyorm.Bu yüzden bizden istendi ama eğer elinizde mevcut bir çalışma varsa yayınlayabilirmisiniz

Bizim sektör metal ve plastik ambalaj olduğu için size uymaz, ancak sizinle ilgili şunu söyleyebilirim.
Bina durumu,
Makine parkı,
İşlerin nerelerde yapılacağı,
Trafo odası ve gücü,
Makine ve ekipmanlarının kapasiteleri,
Depolama alanları, kapalı ve açık,
Bütün güvenlik ağı ve önlemleri,
Ve şu an işletmenizdeki durumu bilmediğim için bu kadar yardımcı olabiliyorum,
Yeriniz İstanbul Anadolu yakasında ise yerinde yardımcı olmak isterim.
Kolay gelsin,

Mrb.. Tesislerde (hazır bet,kum ocağı) üretimden oluşan atık suyun geri kazanıldığına dair rapor alınacak.bunu ünivler yapıyomuş.hangi üniversiteler yetkili acaba...yardımcı olur musunuz...

@CMNet Okuru Bahar
Bircok universite bu rapotlari hazirlayabiliyor. Yalniz hazir beton tesislerinde rapora ilave olarak tse standart analizi talep edilebiliyor. Bu analizi atiksulariniza yaptirirsaniz surecinizi hizlandirmis olursunuz. Bulundugunuz ildeki uni.nin cevre muh bolumu( var ise) ile gorusebilirsiniz.

evet zaten evvela analiz yaptıracağm...Fakat bi üniv.3000 lira istedi...daha uygun var mı diyerekten,sormuştum

Merhaba arkadaşlar elinde tehlikesiz atık geri kazanım ve Ambalaj atığı geri kazanım için teknik uygunluk raporu örneği olan varsa yardımcı olursa cok sevinirim biraz acil.Teşekkürler.