• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tekstil Arıtma tesisi

Ömer46

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Nevres tekstil
Arkadaşlar iyi günler,
Ben şu an tekstil fabrikasında 6 aydan itibaren çalışmaktayım. Fabrikanın arıtmasını bana bıraktılar. Sormak istediğim bazı sorular var. Öncelikle arıtma değerleri:
B. arıtma Oksijen: 0.6 mg/L
PH: 7-9
Havalandırma için 2 adet blower çalıstirmaktayim.
Biyolojik aritmamdan önce kimyasal arıtma yok. Biyolojik Arıtma sonrasında kimyasal arıtmam var.
Çamuru filtre press ile uzaklaştiriyorum.
Soru1.
30 gün önce Biyolojik arıtmam çöktü. Imhoff testimin sonucu 20ml çıkıyordu. Şu an bakteri kendini toparladı. Imhoff testi 350 ml civarında gelmekte. Ancak havalandırma havuzu üzerindeki siyah köpüklerde yeşil renkte birşeyler oluştu. Biyolojik arıtmanın da su çıkış kalitesi düştü. Bu neden olabilir? Yeşil olması bakterinin yüzeye vurmasından mı kaynaklı ?
Soru2. Filtre press de diyagram pompa kullanıyorum ama çamur istediğim özellikte yani kek şeklinde çıkmıyor. Bunun için öneriniz var mı? Mono Pompa tek çözüm mü?