• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

tekstil atıksu kirliliği

enesisik

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
nevşehir üniversitesi
alınan numune sonuçlarına göre amonyum azotu ,AKM ve renk giderimi standartların 3 katı çıkmış bunun sonucu filtre pres in pompasının bozuk olmasından dolayı son çökeltme de çamur birikmesinden kaynaklı olabilir mi neler yapmamız gerekir acaba ?

AKM için söyledikleriniz örtüştürülebilir. Çamur çekilmemesi, son çökeltim ünitesinde çökmenin verimsiz olmasına yol açar. Savaklardan kaçan yüksek miktarda çamur da AKM'nizi yükseltir. Ancak Amonyum Azotu ve Renk parametrelerinde durum direkt olarak uymuyor. Bu parametrelerin yüksek çıkma nedeni, ağırlıkla kullandığınız kimyasal ve boyalar ile ilgili.

Hangi tür boyama ve ürün üretimi yapıyorsunuz? Benim atıksuyum çok agresif bir sudur (%100 poliester üretimi) renk parametresi için bu sorunu sürekli yaşıyorsanız kullandığım kimyasal renk gidericiyi önerebilirim çok memnunum ve maliyet olarak da piyasadaki birçok ürüne göre daha ucuz. Organik yapıdadır.
Orga Kimya A.Ş. / Kadir Kutay Çalış / 05327883983
K.maraştan Burcu hanım önerdi diyebilirsiniz, Jar testi için size deneme ürünü gönderecektir.

@Burcu_

Burcu hanım merhabalar, Kutay beyden almış olduğunuz koagülantı size ben önermiştim. Kullanıp fayda sağladınız mı ?

Merhaba Muhammed bey, evet ürünü eylül ayından itibaren kullanıyorum. Birçok ürün için jar testi yaptım ama Kadir beyin ürünü en iyisi ve maliyet açısından da diğerlerine kıyasla uygun. Kadir bey de sağolsun konuyla ve sistemle çok ilgili. Buradan görüp ulaşan bayaa meslektaşımız olduğunu da dile getirdi Kadir bey :)

@Burcu_

Memnun kalmanıza çok sevindim. Piyasada pek bilinmeyen ama çok etkili ürünleri var. İnşallah herkese yararı olur. İyi çalışmalar dilerim.

@Burcu_
burcu hanım bende k.maraşlıyım bizim fabrika ( % 95 reaktif boya %5 poliester ) üretimi yapıyor. bu firmanın burada hizmeti var mı .?

Firma İstanbulda Enes bey, ürünün temini konusunda sıkıntı yaşamadım şimdiye dek. Kadir beyde sağolsun her aradığımda ulaşabiliyorum, iletişim konusunda da sıkıntı yaşamadım

Enes merhaba, Konu ile alakalı bana dönüş yaparsan sana yardımcı olabilirim.

0544 253 70 53 bu numaradan bana ulaşabilirsin.