Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekstil atıksularında en iyi verim veren kimarasal madde nedir

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Hüseyin Cenk tarafından paylaşıldı.

 1. Hüseyin Cenk

  Hüseyin Cenk CMNet Üyesi

  tekstil atıksularında en iyi verim veren kimarasal madde nedir kullanan ve önerisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi??? firma adı ve kimyasal adı olabilir??
   
 2. SenayKS

  SenayKS CMNet Üyesi

  En iyi sonucu çeşitli kimyasallarla jar test yaparak bulabilirsiniz. Bu şekilde bilgi sizi yanıltır, aynı sektörde bile atıksu karakterizasyonu farklı olabilir ve kullanılan kimyasallar da buna bağlı olarak farklı sonuçlar verir.
   
  hazeldogan bunu beğendi.
 3. Mehtap Işık

  Mehtap Işık CMNet Üyesi

  Hüseyin Bey,

  Arıtma teknolojileri ve kimyasalları üzerine çalışan bir firmayız. Arzu ederseniz deneme yapmanız için size numune gönderebiliriz.
   
 4. Hüseyin Cenk

  Hüseyin Cenk CMNet Üyesi

  şuanda kullandığımız bir kimyasal mevcut onun performans analizi üzerinde çalışıyoruz , bu çalışma bittiğinde sizinle irtibata geçeriz ilginize teşekkürler ...
   
 5. Necim

  Necim CMNet Üyesi

  Tekstil Atıksularında en iyi renk giderimi yapan kimyasal madde satıyoruz. Talep ederseniz yardımcı oluruz. 530 016 73 37
   
 6. Kaan Kurt

  Kaan Kurt CMNet Üyesi

  Tekstil sektöründe genellikle ozon kullanılmaktadır.Hidrojen perokstik ve UV ışın ile de giderim yapılabilmektedir.(fakat bunun için ışınların yansıması için titanyum kullanılması gerekmektedir.)Prosesten gelen su içerisinde Kasar işlemlerinde hidrojen peroksit kullanımı varsa maliyet daha da düşer.
   
  hazeldogan bunu beğendi.
 7. Hüseyin Cenk

  Hüseyin Cenk CMNet Üyesi

  teşekkürlerr kaan bey ilginize...
   
 8. Wtcp

  Wtcp CMNet Üyesi

  Bu sorunun cevabı kirlilik kaynaklarınız ve tesis yapınıza göre değişkenlik gösterir. SAdece biyolojik arıtma yapan da var organik koagülant kullanan da var, sadece renk gierici kullanan da var FeCl3+kireç kullanan da. Öncelikle pac fecl3 gibi inorganik koagülantlar deneyin. Sonuç yeterli olmazsa renk giderici kimyasallarla birlikte deneyin.
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...