• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tekstilde Çevre

bengisugunes

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
İTÜ
Merhaba
İstanbul Teknik Üniversitesinde tekstil mühendisliği okuyorum ve bir dersim için tekstil ve çevre ilişkisiyle ile ilgili konferans görüşmesiyle sunum yapıp biz öğrencileri bilgilendirebilecek yardımcı olabilicek çevre mühendisleri ulaşabilirse çok sevinirim.

Son düzenleme:
Konu ile ilgili istekli ve yardımcı olmak isteyen arkadaşlar bu konu altında sizlere ulaşacaktır.
Ayrıca @Cem Yılmaz aşağıda cevap yazdı. Konuyu takip etmeniz yeterli olur :)

Çevreyle ilgili nasıl bir sunum yapmak isterlerse yapabilirler örneğin sürdürülebilirlik, tekstil atıklarının geri dönüşümü

Açıkçası tekstil sektörü, çevre açısından büyük önem arz ediyor. Ülkemizdeki en yaygın sektörlerin başında gelirken, ihracat anlamında da iyi bir yere sahip. Çevresel bazlı iyileştirmeler de genellikle ilk olarak tekstil sektörünü vuruyor. Temiz Üretim Planı ve Mevut En İyi Teknolojiler konularının çıkışı tekstil ile oldu ve metal, gıda gibi sektörlere geçeceği iletildi.

Vakit bulursa @Melih Coşar Hocam epey açıklayıcı şekilde yardımcı olabilir. Destek gerekirse de burdayız ?

Selamlar herkese.

Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım. Ancak konu nedir biraz daha açabilir ve tam olarak beklentilerinizi de yazabilir misiniz?

Merhaba
Biz hala derslerimizi Zoom üzerinden yapıyoruz ve ders sırasında Life Cycle Assessment konusunda bir sunum yapmanızı rica edicektim
Görüntülü bi konferans şeklinde biraz kendinizden bahsedebilirsiniz biraz konu hakkında sunum yapabilirsiniz nasıl tercih ederseniz

Merhaba @bengisugunes

Bazı dosyalar ekledim. Umarım işinizi görür.

Ekli dosyalar

• ÖZEL-ÇEVRE SUNUMU.pptx
    14.5 MB · Görüntüleme: 31
  • Antalya Demirer.pdf
    4.7 MB · Görüntüleme: 16
  • Holding Tanıtım Oryantasyon Sunumu-son.ppt
    28.7 MB · Görüntüleme: 13
  • 2012.03.28-30_1 SUN UNIDO Projesi Sunumu_Emrah Alkaya_Tekstil TÜ Sempozyumu_Antalya_v3.pptx
    2 MB · Görüntüleme: 12
  • 2012.03.28-30_Tekstil Projesi Sunumu_Emrah Alkaya_Tekstil TÜ Sempozyumu_Antalya_v3.pptx
    573.8 KB · Görüntüleme: 28
  • Tekstil Endüstrisinde Temiz Üretim Yaklaşımları_27032012_ERG.pptx
    1.8 MB · Görüntüleme: 28
  • BUTEKOM - GÜLSÜM UYGUN 30.03.2012.pptx
    2.2 MB · Görüntüleme: 15