• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Telegram

Erdembrs

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Vidanjör
Merhaba telegram grubunda sorun mu var acaba birden atıldım ?

Telegram grubu "demirsporlu" kullanıcı adıyla gelen birisi tarafından hacklendi. @Fatih Özcan Tayland'da yaşadığı için, şu an oranın saatiyle 02.15 olduğundan ulaşamıyorum. Hacklenmenin sebebi, gece mesaj yazmanızı engelleyen bottu. Bakalım işin içinden nasıl çıkılacak.

Hacklemesi bu kadar basitse bence bota başvurulmasın . Gece sessize alan alsın Telegramı , özelden birilerine mesaj gönderip rahatsız edenler ifşa edilsin gruptan men edilsin .

Siz de şahit olmuşsunuzdur; 23.00-07.00 arası yazmayın denildiği hâlde gecenin 2'sinde çıkıp çevre mühendislerinin hakkını savunmayı düşünen arkadaşlar vardı. İçip içip Telegram'a giriyordu millet. Kötü bir söz kullanmak istemiyorum kimse hakkında ama oh olsun diyeceğim neredeyse.

@cm.mervan Numara engellemesi derken; mesaj yazanlar içinse engellemek bir çözüm değil. Amacımız herkesi kazanmak. Hackleyen kişi için ise, zaten telefon numarası ile gelmemişti. Botla girmişti.

Arkadaşlar maalesef bota izinsiz erişim yani botun hacklenmesi sonucu bu durum yaşandı. Botun yazılımcısına durumu bildirim fakat çözüm olacaksada ileriye yönelik çözüm olacaktır. Onbinlerce grupta kullanılan bir bot olması ve gelişmiş bazı özellikleri tercih sebebimizdi.

Bu durum maalesef online alanda birçok yerde karşımıza çıkabilir. Botu şimdilik gruptan çıkardım.

Sizlerden ricam tekrar gruba dahil olmanızdır. Herhangi bir yönetici kimseyi sebepsiz yere gruptan çıkarmamıştır, yanlış anlaşılma olmasın lütfen.

Herkese Merhaba ,

Mevcut telegram grubumuz maalesef hacklenmeye çalışıldığı için grubu yenilemek zorunda kaldık.

bota izinsiz erişim yani botun hacklenmesi sonucu bu durum yaşandı. Botun yazılımcısına durumu bildirdik fakat çözüm olacaksa da ileriye yönelik çözüm olacaktır. Onbinlerce grupta kullanılan bir bot olması ve gelişmiş bazı özellikleri tercih sebebimizdi.

Sizlerden ricam tekrar gruba dahil olmanız ve arkadaşlarınızı dahil etmenizdir. Herhangi bir yönetici kimseyi sebepsiz yere gruptan çıkarmamıştır, yanlış anlaşılma olmasın lütfen.

Yeni katılımcı linkimiz :
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Herkesi tekrardan bekliyoruz :)

Merhabalar gruba katılmak istiyorum link süresi dolduğu için katılamadım. Yardımı olabilir misiniz