• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Televizyonlarda neler oluyor!

Ercan Koca

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Karadeniz Holding
Arkadaşlar neler olduğunu nasıl olduğunu bilmiyorum. Sizlerde biliyorsunuz ki tvlerde garip garip yarışma programları her zamankinden daha fazla baş göstermeye başladı. Merak ettiğim bu programlara katılan insanlar gerçekten normal hayattan mı alınma? Bunu düşünmemin sebebini sizlerde tahmin edebilirsiniz. Öyle insanlar öyle davranışlar öyle sözler duyuyoruzki nasıl olurda bunu söyleyebilirler diyoruz. Sabah yayınlanan evlilik programlarından bahsetmiyorum bile. Size bu yarışmalarla ilgili bikaç tane bu kadarıda nası olabilir abicim dediğim örnekler vermek istiyorum. Arkadaşlar benmi çok paranoyağım. Tamam herkesin genel kültürü ve bazı yetenekleri iyi olmayabilir. Ama üniversite okumuş bi insan nası adolf hitlere abolf hitmi der. Ve daha da acınasını bugün gördüm. Nasıl bir tıp öğrencisi genel cerrahinin hariciye olduğunu bilemez( bu yarışmacı cevaba cerrahiye demiştir ve cevap hariciye çıktığında da bunu hocalarımız bile bilmiyodur demiştir. )
Değerli arkadaşlar ben bu insanların ne olursa olsun seçilerek özel olarak alındığını düşünmek istiyorum. Ne olursa olsun milletimizin tamam bir kısmında eğitim eksikliği vardır bunu kabul ediyorum ama eğitimli insanlar bu cahilmidir arkadaşlar???

Haklısın Ercan bey,

Bu programlar yüzünden televizyona soğudum. Haberleri izliyorum yetiyor bana.. Cahillik kısmını geçtim. Yayınlanan programlar Türk ananelerine uygun değildir.

Ben herkese çağrıda bulunuyorum, kimse bu programları izlemeye mecbur değil. Kalitesiz programları izleyerek kalitenizi düşürmeyin. Bu tarz programları herkes kendi içerisinde boykot etse yeterli, emin olun zamanla çığ gibi büyür. 18 yaşında kızların evde kaldım diyerek programa çıkmasının ne anlamı vardır anlamıyorum.

@Ercan Koca

Hepsi birer tiyatro, emin olabilirsiniz. Çünkü en büyük kitle imha silahı televizyondur. Zenginden fakire herkese ulaşır, istediğini direkt olarak adrese yani beyne empoze eder ve çıkar üstelik bunu sinsice yapar hiç birimiz hissetmeyiz bile. Tıpkı kalabalık bir sokakta yürürken bir psikopatın çaktırmadan vücudumuza bir şeyler enjekte etmesi ve artık bağımlı olmamız gibi. Tüm bunların bence iki sebebi var 1.si reyting 2.si de toplumun beynini uyuşturarak gerçekten o cahil seviyeye indirmek ve toplumu kolayca kontrol edebilmek. Aptal kutusu görevini yapıyor kısacası.

Açıklamalar o kadar doğru ve yerinde ki , şu ata sözünü söylemeden geçemeyeceğim.
Okumak cahilliği alır, eşeklik baki kalır.Ne kadar doğru söylemiş atalarımız.
Toplumun temel yapı taşlarını dinamitleyen bu şarlatanlara prim vermemek adına pislik kokan , kimin eli kimin neresinde belli olmayan, Dallasvari diziler ve bundan nemalanan bu özleri bozulmuş insanlara prim vermemek adına elimizden ne geliyor ise yapalım.
Kolay gelsin,

Televizyonda halka ne verirseniz onu alırsnız kültür olarak bir şey mi veriliyor da kültürlü halk bekliyorsunuz? Üniversitede biz saçma sapan formülleri ezberlemekten başka ne yaptık? Okadar fazla şeyle kafamızı doldurduk ki hepsi uzmanlıkla ilgili olan konulardı.

Keşke şimdiki filmlerde Kemal Sunalın oynadığı filmler gibi olsaydı. Kemal Sunal bize o zamanlar sendikalaşmadan, memurun geçiminden, karaborsadan, kan davasından, ağalık sisteminden vs herşeyden bahsetti ve doğrusunun ne olması gerektiğini de gösterdi. Peki şuanda çekilen hangi filmde böyle bir özellik var? Hangi yayımlanan programda öğretici, eğitici, kültür unsurları var?

Kısacası böyle bir ülkede doğal bir sonuç....

Yabancı ülkelerde ilköğretimde çocuklar laboratuvar ile tanışıp kendi çaplarında ne, nerede ve nasılı öğrenirken biz üniversitede bile bunları veremiyor isek sonuç dediniz gibi çok normal.
Mühendisin tarih dersi ile ne işi olur?Güzel sanatları o dalda okumak isteyene de sınavsız verin ki anlamını yitirmesin,gerçekten çağdaşlık hangi yolda ise, hep birlikte oradan yürüyelim.
Aslında sınav illetini de aradan kaldırın.
Sen ona kendi alanında doğru eğitim ve öğretim veremiyorsan bir eksik var demektir ve de aynen öyle oluyor.
Daha şimdilerde meslek lisesinin değerini anlamaya çalışan bir sistemden daha ne beklenir ki.
Diplomalı işsiz yetiştirip dünyada bunların çokluğu ile yarışmak yerine, bütün öğrencileri kendi alanlarında eğitin de söz sahibi olsunlar.
Bu vatan için yapılması gerekenler doğru bir şekilde irdelenmedikçe biz daha çok yazarız.
Kazasız günler dilerim.

yaklaşık 1 aydır tatil vesilesiyle televizyon programlarının gidişatını gözlemleyebildim..acı çektim çoğu zaman..
öyle bir hale getirildi ki televizyon: adı bile hatırlanamayan,tüm akşamı ziyan ederek hüküm süren diziler trafiği, amaçsız olduğunu düşündüğüm binlerce insanın görüntü ve gürültü kirliliği yaptığı evlilik programları, hiçbir şekilde orada bulunmaması gereken jüri üyeleri ve katılımcılarıyla daha da çileden çıkaran yarışmalar..derken yıkılıyor ortalık (!)
bilgi yarışmalarını izlerken kendimi avuttum"yok canım stres yapmıştır.yoksa bu soruyu neden bilmesin"diye..
evlilik programları konuşmaya değmez..ne geyikler ne saçmalıklar...
dizilerin çok büyük bir bölümü zaman kaybettirmek için tasarlanmış zaten. yeter ki insanlar kendilerini geliştirmek istemesin,tembelliğe alışıp doğruyu yanlışı düşünmeye bile zaman ayırmasın diye! neden düşünsün zaten insanlar..(!)
belki aşırı gelicek size ama haberleri bile izlemek istemiyorum. bazı kanallarda haberler bile dalga geçer gibi:)
ey insanlar kendinize gelin..farkına varın ve beyinlerinizin eritilmesine izin vermeyin. :(

Bir toplumun kültürel yargılarını, yaşayış biçimlerini değiştirmek için kullanılacak en etkili silah (gerek hız gerekse ulaşılabilecek kitle bakımından) şüphesi televizyonlardır. Günümüzde yaynlanan diziler, yarışma programları ve sabah programları bu amaca katkılarını sunmaktan hiç geri kalmamaktadır. Asıl vurucu kısım ise şu; hepimiz biliyoruz ki bu programlar reyting almadıkları süre sonunda kaldırılmaya mahkumdur. ne yazıkki bizim halkımız bu tarz programları izlemeye devam ettiği için bizlerde bu programları televizyonlarda dolayısıyla evimize gireceklerdir...

Bu konuyla alakalı konuştuğumuz bir ortamda bu programlar kaldırılmalı demiştim. Bir arkadaşta gülerek televizyonları ne yapacağız demişti. :) Çok güzel cevaptı. Bu programlar kalkınca geriye yayın yapacakları bir şey kalmıyor ki. Ortak çözüm eski tv leri sehpa yaparız yenilerini de resim çerçevesi. :)