• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Temiz üretim konusunda çok acil yardım :)

zeynep k.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Y
Temiz üretim yapılacak fabrikada veri yoksa, neler yapabiliriz? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

@zeynep

Bir firmada veri olmaması için tesisin yeni kurulmuş olması gerekli diye düşünüyorum. İlla ki veri vardır, sadece detaylı veri olmayabilir. Veri yoksa hangi kapsamda ve hangi oranda iyileştirme yapabileceğinize zaten karar veremezsiniz. Tesisinizde iyileştirme yapılması gerektiğini düşündüğünüz noktalarda ölçüm yaparak en azından 2-3 aylık veri elde etmelisiniz. Dönemsel üretim yoğunluğunuzu göz önünde bulundurarak yıllık çıkarımda bulunabilirsiniz. Tesisinizin kapasitesini ve süreçlerini bilemediğim için afaki bir yorum olacak ama yapacağınız iyileştirmeler tesisin geneline yansıyacak şekilde olacaksa su, atıksu, doğalgaz, elektrik faturaları da temiz üretim için birer veridir.